banner851

banner955

Minik Fatih yürüyebilecek.

Yürüyebilmesi için ameliyat olması gereken 3 yaşındaki Fatih Bekar, Akçakoca Kaymakamlığı'nın başlattığı kampanya ile kurtuldu.

Sağlık & Çevre 17.02.2009, 15:06
199
Minik Fatih yürüyebilecek.
banner1032

Geçen Hafta İstanbulda özel bir hastanede ameliyat olan minik Fatih'i Kaymakam Savaş Tuncer evinde ziyaret etti.

Akçakoca Kaymakamlığı'nın ''serebral palsy'' (spastisite) teşhisi konulmuş ve 'Selektif Dorsal Rizotomi' ameliyatı olması gereken 3 yaşındaki Fatih için yardım kampanyası başlatmıştı. Fatihin ameliyatı için 11 bin 500 TL. gerekiyordu. Başlatılan bu kampanyanın ardından, Fatih, Akçakoca Kaymakamı Savaş Tuncer'in kefaleti ile İstanbul'daki özel hastaneye geçen hafta gitmişti. 5 saat süren ameliyatın ardından Minik Fatih 1 hafta daha hastane de kaldı.

Hediyeler ve çiçekle Fatih'i evinde ziyaret eden Tuncer, Başlatılan kampanya ile yaklaşık 6 bin TL toplandığını ve geriye kalan 5.5 bin TL.'nın de en kısa zamanda yine hayırsever vatandaşlar sayesinde toplanacağını söyledi. Fatih'in bir an önce yürüyebilmesinin tek dilekleri olduğunu belirten Tuncer, '' Yardım Kampanyasını başlattık ve paranın toplanmasını beklemeden Fatih derhal hastaneye gönderdik. Öğrendiğimiz kadar ameliyatı çok iyi geçmiş. Gördüğünüz gibi fatih de iyi umarım oda büyüyecek doktor olacak ve elleri ile şifa dağıtacak. Tek dileğimiz derhal yürümesi'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu