banner851

banner614

Öğrencilere sigaranın zararları anlatıldı.

Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu'nda Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Sağlık İstatistikleri Sağlık Şube Müdürü Muhsin Demirtaş tarafından “Sigaranın Zararları ve 4207 Sayılı Kanun” konulu konferans verildi.

banner619
Sağlık & Çevre 22.04.2009, 18:08
184
Öğrencilere sigaranın zararları anlatıldı.

Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu öğrencilerine sigaranın zararları anlatıldı. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Sağlık İstatistikleri Sağlık Şube Müdürü Muhsin Demirtaş ve Sağlık Memuru Osman Nuri Çelebi tarafından “Sigaranın Zararları ve 4207 Sayılı Kanun” konulu konferans verildi.

Konferansta 4207 Sayılı “Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun” hakkında öğrencilere bilgi verildi. Bilgi İşlem ve Sağlık İstatistikleri Sağlık Şube Müdürü Muhsin Demirtaş, konuşmasında Türkiye'nin neden dumansız hava sahasını tercih ettiğini, tütünle mücadele çalışmalarını, tütün dumanına pasif etkilerini, tütün ürünlerinin tüketiminin yasak olduğu yerleri, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel hukuk kişilerine ait işletmelerde, tütün ürünleri satan işletmelerde, toplu taşıma araçlarında denetimi ve ceza uygulama usullerini anlattı.

Konferansta sigaranın zararlarının dışında ekonomik boyutu ve sebep olduğu hastalıklar konusunda da öğrenciler bilgilendirildi.

Yorumlar (0)