banner851

banner614

ÖLÜM NEDENİNDE BAŞI ÇEKİYOR

banner619

Türkiye'deki kanser ve kalp rahatsızlığına bağlı ölümlerin en çok olduğu iller araştırmasında korkutucu sonuçlar elde edildi. Düzce’de yaşanan ölümlerin çoğunun nedeninin kanser olması araştırma sonuçlarına yansıdı. Düzce, en çok Kanser ve Kalp rahatsızlığı nedeniyle ölüm yaşanan iller arasında yer aldı.

banner846
Sağlık & Çevre 11.05.2012, 16:05
199
ÖLÜM NEDENİNDE BAŞI ÇEKİYOR
banner844

Yapılan araştırmada Türkiye’deki ölümler ve nedenleri il il aktarıldı. Araştırma sonuçlarına göre, Alzheimer, beyin kanaması, kalp rahatsızlıkları kanser ve solunum yollarına bağlı ölümlerin en çok görüldüğü iller belirlendi.
Yapılan ölüm nedenleri araştırmasında kalp hastalıkları ve kalp krizi birinci sırada yer aldı. Araştırmada kalp hastalıkları ve kalp krizi kaynaklı ölüm oranlarının Türkiye bazında yüzde 45 olduğu belirtildi. Düzce ise Sivas, Tokat, Ordu, Şanlıurfa, Kilis, Gaziantep, Manisa, Kırıkkale, Bilecik, Tunceli, Bitlis ve Siirt ile birlikte Kalp rahatsızlığı ve kalp krizinin en çok yaşandığı iller arasında yer aldı.
Düzce yine Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü’nün hazırladığı yaşlılık haritasına göre kansere bağlı ölümlerin en yüksek olduğu iller arasında yer aldı.

Yorumlar (0)