banner614

ÖZELE GÖNDERDİLER

banner619

Rahatsızlanan hayvanı için gittiği Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün Hayvan Sağlığı şubesinden özel veteriner tavsiyesi alan vatandaş isyan etti. Kurumların dinlenme yeri olmadığını ifade eden Göksenin Mazlum, “kurumlar çiftlik yeri mi?” diye sordu.

banner846
Sağlık & Çevre 08.07.2014, 15:10
202
ÖZELE GÖNDERDİLER
banner844

 

Hamidiye Mahallesi’nde ikamet eden Göksenin Mazlum, emeklilik günlerinde hayvancılık uğraşarak geçiriyor… Evinin bahçesinde baktığı hayvanlarından birinin hastalanması üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesinin yolunu tutan Mazlum, orada beklemediği bir tepki ile karşılaşınca haber merkezimize başvurdu.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yönetmeliğinde görevleri “Hayvan hastalık ve zararlılarına karşı koruyucu hizmetleri yürütmek, tedavilerini yapmak, kontrol etmek, denetlemek,” olarak tanımlaman şube yetkilerinden iddiaya göre; Göksenin Mazlum’a özel veteriner tavsiyesi geldi.


Müdürlükte en azından bir reçete yazılması ya da rapor tutulması gerektiğini belirten Göksenin Mazlum ise vatandaşlarla ilgilenilmediğinden yakındı.


Mazlum, “Hayvan hastalıkları bölümünde bana kimse yardımcı olmadı. Bana sen özel veterinere git dediler. Peki, orada onların görevi ne? Daha önce de başvurduğumda gelip ilgilenmişlerdi. Ben masrafımdan kaçmıyorum, hayvanımın sağlığını düşünüyorum. Bu kurumlar çiftlik yeri mi? Görevleri gelip gitme yerimi? Oralar, dinlenme yeri değil görev yeri… Gelen vatandaşla ilgileneceksin.” diye konuştu.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
18°
az bulutlu