banner851

banner614

Penez Ailesi Çok Mutlu

banner619

18 Aralık 2010 tarihinde kolundaki uyuşma nedeniyle fenalaşan ve kalbi duran 8 aylık hamile Ayla Penez’i, doktorlar hayata döndürmeyi başarmıştı. Tedavisinin ardından taburcu olan Penez’in bugün çok özel misafirleri vardı.

banner846
Sağlık & Çevre 05.01.2011, 18:12
372
Penez Ailesi Çok Mutlu
banner844

18 Aralık 2010 tarihini hatırlayacaksınız. Gölyaka Hacıyakup Köyü’nde yaşayan 8 aylık hamile Ayla Penez bir mucizeyi gerçekleştirmişti. Kolundaki uyuşma nedeniyle aile hekimine başvuran genç kadın fenalaşmış ve kalbi durmuştu. Aile hekimi Ayla Penez'i ambulansla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne sevk etmiş ve doktorların verdiği büyük çabalar sonucu mucizevi bir şekilde hayata döndürülmüştü. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hayata döndürülen 33 yaşındaki Ayla Penez, karnındaki bebeğinde zarar görmemesi için hemen ambulansla Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edilmiş ve sezeryan ameliyatına alınan genç kadının çocuğu da yaşama sıkı sıkıya sarılmıştı. İşte yaşanan bu sıkıntılı günlerin ardından her şey eskiye döndü ve bebeğin de annenin de sağlık durumları iyi. Penez ailesinin bugün önemli ziyaretçileri vardı. Vali Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, Cumayeri Kaymakamı Zafer Coşkun’un eşi Melike Tuğçe Coşkun, İl Sağlık Müdürü Ersin Şimşek’in eşi Evsun Şimşek, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şube Müdürü Doktor Emel Oğuz ve Gölyaka Sağlık Grup Başkanı Doktor Şule Kayapınar, bugün Penez Ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Anne Ayla Penez’in mucizevi bir şekilde hayata tutunması başta eşi Murat Penez olmak üzere bütün ailesine büyük sevinç vermiş. Penez Ailesinin 19 günlük çocukları Deniz Cem Penez’in sağlık durumunun iyi olması, hem anneyi hem de babayı çok mutlu etmiş. Baba Murat Penez, önce Allah'a, sonra da doktorlara binlerce kez teşekkür etti.

24400

Ziyaret sırasında Vali Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, Deniz Cem’i bir an olsun kucağından bırakmadı. Bizde Öncü ailesi olarak Penez ailesine sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)