banner851

banner614

Sağlık Bakanlığından Müjde

Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli sağlık çalışanlarını,birçok kere haksız yere işten atılmasına yol açan 9’uncu maddeyi değiştirdi.

banner619
Sağlık & Çevre 21.05.2008, 15:15
191
Sağlık Bakanlığından Müjde

 Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4/B statüsünde çalışan sağlık personelinin sözleşmeleri artık idare tarafından tek taraflı fesih edilmeyecek.

 

Bakanlık, sözleşmenin 9’uncu maddesinde yer alan ,”Taraflar, 1 ay önce ihbar etmek şartıyla, sebep göstermeksizin sözleşmeyi her zaman feshedebilir” ifadesini, “ personel, bir ay önce ihbar etmek şartıyla sözleşmeyi feshedebilir” şeklinde değiştirdi.

 

Sendikaların yoğun ısrarları üzerine 4/B sözleşmeli sağlık çalışanlarının sözleşmelerinin 9/d maddesinde yer alan,”Taraflar, 1 ay önce ihbar etmek şartıyla, sebep göstermeksizin sözleşmeyi her zaman feshedebilir” ibaresindeki idarenin tek taraflı sözleşmeyi fesih etme yetkisi kaldırıldı.

 

Sözleşmelerin 9/d maddesinde yer alan “Taraflar, 1 ay önce ihbar etmek şartıyla, sebep göstermeksizin sözleşmeyi her zaman feshedebilir “ hükmü değiştirilerek, “ Personel, bir ay önce ihbar etmek şartıyla sözleşmeyi feshedebilir” ifadesi eklendi. Sağlık Bakanlığı yaptığı bu düzenlemeyi yazı ile 81 il valiliklerine gönderdi.

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)