banner851

banner955

Sağlık Sen'den kadro isteği

Sağlık-Sen Düzce Şubesi Başkanı Bülent Güleç, sözleşmeli statüde görev yapan tüm sağlık çalışanlarının kadroya geçirilmesi isteğini yineledi.

Sağlık & Çevre 04.02.2009, 15:07
207
Sağlık Sen'den kadro isteği

Sağlık Sen sağlık çalışanlarının kadroya geçirilmesi gerektiğini ifade etmeye devam ediyor. Sağlık Sen Düzce Şube Başkanı Bülent Güleç yaptığı açıklama da, aynı okulu bitiren, aynı unvana sahip ve aynı işi yapan insanların farklı özlük hakları ile çalıştırılmasının kavram kargaşası yarattığını ve çalışma barışını bozduğunu ifade etti.

Güleç sözlerine şöyle devam etti.

“Sağlık Bakanımız sayın Recep Akdağ, geçtiğimiz günlerde bir programda soruları yanıtlarken; Sıra 4-B statüsünde çalışan sağlık personellerin sorunlarına geldiğinde, sayın Bakanımızın açıklamaları bilhassa sözleşmeli çalışan sağlık çalışanları arasında büyük hayal kırıklığı yaratarak adeta şok etkisi yapmıştır. Bilindiği gibi 4-B statüsünde istihdam edilen personelin son derece insani talepleri bulunmaktadır. Sendikamız bu sorunların çözümü için büyük çaba göstermektedir. Bugüne kadar gerek sendikamız Sağlık - Sen, gerekse diğer sendikalar tarafından yapılan girişimler sonucu, becayiş, eş durumu tayin ve askerlik sonrası işe başlama gibi sorunların çözümünde son aşamaya gelinmiştir. Sendikamızın ve sözleşmeli çalışanların nihai talebi ise bu personellerin kadroya geçirilmesidir.” 

Yorumlar (0)
20
az bulutlu