banner851

banner614

Şehrin Çöp Merkezi mi..?

Yapılan düzenleme çalışmalarının ardından bir tarafı güzel bir görünüme sahip olan Asar Deresi'nin diğer yüzü ise çöplüğü aratmıyor.

banner619
Sağlık & Çevre 03.06.2009, 18:16
183
Şehrin Çöp Merkezi mi..?

Şehir Merkezi'nden geçen ve şehrin incisi olarak tabir edilen Asar Suyu'nda, ödeneği Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Devlet Su İşleri Düzce Müdürlüğü tarafından karşılanarak Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından ıslah çalışmaları başlanmıştı. Islah çalışması, Cedidiye Mahallesi ile Camikebir Mahallesi'ne kadar olan bölümde tamamlandı.

Bu bölümün ıslah çalışmasından sonraki görüntüsü Merkez'e yakışır bir hal alırken görüntü büyük bir beğeni de topladı. Ancak düzenleme yapılan bölümün dışında kalan yerlerin bir çöplükten farkı yok. Asar Suyu'nun bu kısmında küvetten bilgisayara, televizyon kasasından lastik parçalarına kadar her türlü atık maddeye rastlanmakta

Aynı zamanda Asar Suyu'nun içinde otlayan atlara rastlamak da mümkün. Merkez'deki görüntüye sahip olmayı bekleyen derenin bu tarafında ne gibi çalışmalar yapılacağı ise çözülmeyi bekleyen konular arasında bulunuyor.

banner844
Yorumlar (0)