banner851

banner955

Sıcaklıklar Daha da Artacak

Ülkemizde sıcaklıklar bugünlerde Temmuz ayı ortalamalarının 5- 6 derece üzerinde olacak.Perşembe günü ise kuzeyde sıcaklıklar yeniden düşecek.

Sağlık & Çevre 08.07.2008, 12:13
183
Sıcaklıklar Daha da Artacak

Ülkemizde sıcaklıklar bugünlerde Temmuz ayı ortalamalarının 5- 6 derece üzerinde olacak. Sıcak hava dalgası Salı günü Marmara ve Ege 'de, Perşembe günü ise kuzeyde sıcaklıklar yeniden düşecek.

Karadeniz Bölgesi'nde sadece Artvin'de yağmur olabilir, diğer yerler güneşli ve rüzgar hafif esiyor. Sıcaklık çarşamba günü biraz daha artacak, Karadeniz'in yaylalarında serin bir hava var ama kıyılarda yüksek nem oldukça bunaltıyor. Perşembe günü kıyılarda yaz yağmuru bekleniyor. Bolu 32 derece

Düzce de ise hava parçalı ve az bulutlu geçecek Salı günü en yüksek sıcaklık 32 derece olurken Çarşamba günü ise sıcaklık en yüksek 33 en düşük 16 derece hissedilecek.

Sıcaklıklar hafta sonu da ortalamaların üzerinde olacak. Yüksek sıcaklıkta aşırı terlemeden, yağlı yiyeceklerden ve alkollü içeceklerden kaçınılmalı, bol sıvı tüketilmeli. Aşırı sıcaklardan terledikçe, duş alarak ve öğle saatlerinde güneşinin altına çıkmayarak korunulabilinir.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız