banner851

banner614

Sigara yasağında kararlılık devam ediyor

Ak Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, sigara yasağının esnetilmesinin söz konusu olmadığın belirterek, "Kararlılıkla bu uygulamaya devam edeceğiz. Bütün uygulayıcılarda bu uygulamaya devam edecektir" dedi.

banner619
Sağlık & Çevre 22.08.2009, 15:52
188
Sigara yasağında kararlılık devam ediyor


Ak Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, 19 Temmuz'da yürürlüğe giren kapalı alanlarda sigara içilmemesine ilişkin kahvecilerin ve bazı işletmelerin yasağın esnetilmesi taleplerine ilişkin soruyu yanıtladı. Kaşıkoğlu, bu konuda bir sorun olduğunu düşünmediğini belirterek, "Çok doğru ve hayırlı bir iş yaptık" dedi. Yasanın TBMM'den iktidar ve muhalefetin desteği ile geçtiğini hatırlatan Kaşıkoğlu, kahvecilerin dün yaptığı eylemin demokratik bir hak

olduğunu ancak yasağı uymak zorunda olduklarını vurguladı. Esnafın kafasına işlerin düşeceği yönünde düşüncenin nasıl sokulduğunu anlamadığını ifade eden Milletvekili Kaşıkoğlu, böyle olumsuz propagandanın sürdürülmesi durumunda asıl esnafın işinin düşeceğini söyledi. Sigara yasağının uygulamaya girmesinin ardından kahvehanelerin dumansız ortamlar haline geldiğini belirten Metin Kaşıkoğlu, buraya gidenlerin artık rahatça çay içebileceklerini, oyunlarını oynayacaklarını ifade etti. Türkiye'de yüzde 70'lik bir kesimin sigara kullanmadığını yüzde 30'luk bir kesimin sigara içtiğini belirten Milletvekili Metin KAşıkoğlu, bu yüzde 30'luk kesimin büyük bölümünün sigara yasağını desteklediğini ifade etti. Kaşıkoğlu, "Kararlılıkla bu uygulamaya devam edeceğiz, Bütün uygulayıcılarda bu uygulamaya devam edecektir" diye konuştu.

banner844
Yorumlar (0)