banner851

banner614

Tarım motorları sahiplerini buldu.

İl Tarım Müdürlüğü tarafından bugün 257 üreticiye tarım araçları dağıtımı yapıldı. Araç dağıtımında asıl amaç ise üreticileri tarıma yönlendirmek.

banner619
Sağlık & Çevre 09.06.2009, 15:27
235
Tarım motorları sahiplerini buldu.

İki yıldır tarım üreticilerine alet desteği sağlamak ve üreticileri tarıma teşvik amacıyla dağıtılan tarım araçları bu yıl da bugün İl Tarım Müdürlüğü'nde dağıtıldı. 257 tarım üreticisine tarım aletleri dağıtılarak tarım konusunda gerekli alet desteği konusunda önemli bir katkı sağlandı.

İl Tarım Müdürü Ayhan Ünal da dağıtılan tarımsal aletlerle ilgili bilgi vererek, “İki yıldır Tarım Bakanlığı bünyesinde yapılan yardımlarla tarım üreticilerine yardım sağlıyoruz. Burada ilk aşamada bize başvuran 500 çiftçiden Tarım Bakanlığı'nın belirlediği kriterlere göre 257'sine makine desteği sağladık. Bundan sonra da bu desteklerimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Dağıtılan tarımsal makine destekleri arasında 201 motorlu tırpan, 34 bahçeli traktör, 3 arıcılık malzemesi ve çeşitli tarımsal malzeme bulunuyor. Makinaların yüzde 50'sini Tarım Bakanlığı karşılarken diğer yüzde 50'sini ise üreticiler karşılıyor.

Yorumlar (0)