banner851

banner614

Yasak, burada işe yaramıyor

19 Temmuz`da başlayacak olan kapalı mekanlarda sigara içme yasağına karşı bir kiraathane farklı bir yol deniyor. Yasağa karşı olmadığını vurgulayan dernek, sigara içenler için dernek kurdu.

banner619
Sağlık & Çevre 08.07.2009, 15:33
287
Yasak, burada işe yaramıyor

Sigara tiryakilerinin şimdiden kara kara düşünmeye başladığı ve 19 Temmuz'da başlayacak olan kapalı mekanlarda sigara içme yasağı konusunda değişik fikirler de ortaya çıkmaya başladı.

Sigara yasağı karşısında Cedidiye Mahallesi'nde bulunan bir kıraathane Sigara ve Tütün Mamüllerini Sevenler ve İçenler Derneği kurarak sigara tiryakilerine bir alternatif sunmuş oldu. Bu ay içinde açılan derneğin Başkanlığını yapan İbrahim Seyman yaptığı açıklamada sigara içme yasağı konusunda çıkan kanuna kesinlikle karşı olmadıklarını vurguladı.

Dernek kurma fikrinin Almanya'nın Köln kentinde bir Karadenizli tarafından ortaya atıldığını söyleyen Seyman, kendisinin de ondan esinlendiğini belirtti. Almanya'da ki sigara kullanıcılarının oraya giderek sigaralarını içtiğini anlatan Seyman, kahvehanesine gelen vatandaşların bu uygulamadan memnun olduklarını vurgulayarak “vatandaş bu durumu tebessümle karşılıyor.” ifadelerini kullandı.

Murat AYDIN

Yorumlar (0)