banner851

banner614

YAŞAM BOYU SAĞLIK İÇİN

Aşı haftası etkinlikleri başladı. Bugün toplum sağlığı merkezinde düzenlenen etkinlikle start alan aşı haftasında çocukların aşılama durumları sorgulanarak aşılarının tamamlanması ve erişkinlerde gereken aşıların uygulanması sağlanacak.

banner619
Sağlık & Çevre 22.04.2014, 13:13
216
YAŞAM BOYU SAĞLIK İÇİN

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesinin bir girişimi olan Avrupa Aşılama Haftası etkinlikleri kapsamında ülkemizin de içinde yer aldığı toplam 24 ülkede aşının ve aşılamanın önemine dikkat çekiliyor.


İlki 2005 yılında düzenlenen “Aşı Haftası”na bu yıl Düzce’de Toplum Sağlığı merkezinde start verildi. 22-26 Nisan tarihleri arasında aile hekimleri tarafından aşı kayıtları tekrar gözden geçirilecek, Aşısız ve eksik aşılı çocuklar tespit edilecek. Çocukların aşılama durumları sorgulanarak aşılarının tamamlanması ve erişkinlerde gereken aşıların uygulanması sağlanacak.


Toplum sağlığı merkezindeki etkinliğe Vali Yardımcısı Miktat Alan, İl Halk sağlığı Müdürü Rıfat Poyraz, doktorlar ve sağlık personelinin katılım gösterdi. Etkinlikte konuşma yapan Halk Sağlığı Müdürü Rıfat Poyraz, haftanın hedefini anlattı.


Poyraz, aşılamanın her çocuk için yaşamsal bir önemi olduğuna vurgu yaptı ve vatandaşları sağlık bakanlığı kurum ve kuruluşlarında ücretsiz aşı yaptırmaya davet etti.


Daha sonra Vali Yardımcısı Miktat Alan tarafından aşı odasında ağızdan ilk aşı yapıldı. Etkinlik ikramlarla son buldu.

 

 

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)