banner851

banner614

YASAYI NEFRETLE KINIYORUZ

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Düzce Temsilcisi Ulviye Dikmen, sokak hayvanları için bakımevi adı altında hayvan ölüm parkları oluşturmaya olanak veren bir yasanın meclise sunulduğunu öne sürerek,bu yasanın kabul edilmesini cinayet olarak nitelendirdi.

banner619
Sağlık & Çevre 22.09.2012, 17:41
227
YASAYI NEFRETLE KINIYORUZ

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Düzce Temsilcisi Ulviye Dikmen, yeni bir yasa ile hayvan ölüm parkları oluşturulacağını iddia ederek, yasanın yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti.
 
Dikmen,  ”Sokağın güzellerinin sokağın gerçek sahiplerinin adına, hayvan bakımevi adı altında hayvan ölüm parkları oluşturmaya olanak veren bir yasa meclise sunulmuştur. Bakımevi kapasitesi mevcut hayvan sayısını karşılayamadığında, hayvan bakımevinde rehabilite edilen sahipsiz hayvanların, sahiplendirilinceye kadar doğal hayat parklarında barındırılacağı belirtilen bu yasanın kabul edilmesi resmen cinayettir” dedi.
 
Yasayı nefretle kınıyoruz
 
Yasayı hayvanseverler olarak nefretle kınadıklarını söyleyen Dikmen, halkı duyarlı olmaya davet etti.
 
 “Memlekette bu kadar sorun varken bir lokma ekmek için sokaklarda mücadele eden, tanrının yarattığı bu canlara kıymayı, özgürlüklerini yok etmeyi, nereye bağlıyorsunuz efendiler diye soruyoruz?...” diyen Dikmen, “Bu insanlık dışı yasayı biz hayvan severler, nefretle kınıyoruz. Hepimizi bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Umarım bu yasa onaylanmaz.” ifadelerini kullandı.

 

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)