banner851

banner614

YILLARDIR AYNI GÖRÜNTÜ

Karaca Deresi bir türlü ıslah edilemedi.. Aradan geçen yıllarda verilen sözler havada kaldı, derenin görüntüsü yine aynı…

banner619
Sağlık & Çevre 04.06.2014, 15:23
260
 YILLARDIR AYNI GÖRÜNTÜ

 

Tarih 25 Nisan 2008: Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Karaca Deresi'nin Islah Edilerek İnsanlar İçin Yaşam Parkuru Haline Getirileceğini Söyledi. Yine 2 yıl önce Düzce’yi ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Düzce’de Asar Deresi ile birlikte 17 derenin ıslahı yapıldığını 8 derenin daha ıslah edileceğini söyledi. Aradan yıllar geçti, sözler verildi ancak Düzce’nin derelerinde görüntü değişmedi.

 

 


Yazın gelmesiyle ıslah edilmeyen derelerin çirkin görüntüsü ortaya çıkmaya başladı. İşte, ıslah edilmeyi bekleyen derelerden biri de Metek TOKİ konutlarının ortasından geçen Karaca Deresi. Metek TOKİ, Körpeşler, Yeni Mahalle ve Karahacımusa mahallelerinin arasından geçen Karaca Deresi ıslah edilmeyi bekliyor. Zaman zaman çöplüğe dönmüş görüntüsüyle gündeme taşıdığımız Karaca Deresi, bu kez bakımsızlığa terk edilmiş durumda. İçerisinde uzayan otlar ve yosunlarla adeta ormana dönen Karaca Deresi ıslah edilmeyi bekliyor. Suyun azalmaya başladığı bu dönemlerde rüzgarlı havalarda çevreye ağır kokuların yayıldığı dereden çevre sakinleri de şikayetçi. Çevre sakinleri dere üzerinde iyileştirme çalışmalarının bir an önce yapılmasını istiyor.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)