banner851

banner955

Zayıflamak İçin Küçük Bir Operasyon!

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastahanesi'nde obezite hastaları küçük bir ameliyat sonucunda yılda 40 kilo zayıflayabiliyor.

Sağlık & Çevre 17.06.2010, 19:48
237
Zayıflamak İçin Küçük Bir Operasyon!

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde artık obetize hastaları küçük bir ameliyat sonrasında yılda 40 kilo verebilecek. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundan Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi doktorlarından Doçent Doktor Mevlüt Pehlivan, bu ameliyat sayesinde Türkiye'nin önemli sorunlarından biri olan obezite hastalığını kaldırabilecek Düze'ye geleceğiz dedi. Pehlivan, 2 gün önce Üniversitemizde bu sistem ile bir ameliyat gerçekleştirdik. Dereli Tütüncü Sağlık Ocağı'ndan bir meslektaşımız konu ile ilgili olarak bize geldi ve kilolarından dolayı sorun yaşadığını bildirdi. Bizde kendisine yardım edebileceğimizi söyledik ve bu ameliyatı iki gün önce gerçekleştirdik. Kendisi şu anda herhangi bir problem yaşamıyor. Tam tersine yürüyebiliyor ve rahat hareketler yapabiliyor. Bu sistem dünyanın belli noktalarında gerçekleştirilebiliyor. Tabii ki teknolojinin de faydaları bulunabiliyor. Üç yöntemde amaliyat yapılabiliyor. Bunlar ayarlanabilir mide bandı, silivgastrektörmiyön ve By-Pass oluyor dedi.
Doç. Dr. Mevlüt Pehlivan, Emine Küçük Battal hastamıza ise silivgastrektörmiyön ile ameliyat ettik. Bu amaliyet sonrasında 1 yıl içinde bilimsel olarak 40 kilo verebilecek. Bu sistemde midenin bir kalbrasyon tüpü bulunuyor. Bu tüp midenin etrafında dönerek insanların iştahını kapatıyor ve 1 yıl içerisinde 40 kilo verebiliyor. Biliyorsunuz ki ülkemizde ve dünyanın belli bölgelerinde obezite birinci sırada yer alıyor. Bu teknolojinin de gelişmesi ile birlikte Dünya'da ve ülkemizde obezite hastalığını en az indirgemek istiyoruz. Bu konu ile ilgili olarak Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ggenel Cerrahi bölümü artık bu gibi hastalıkları en az indirgeme açısından burada bu ameliyatlar gerçekleştirilebiliyor dedi. Ameliyat olduktan sonra eski haline döneceği günü iple çeken Dereli Tütüncü Sağlık Ocağı doktorlarından Emine Küçük Battal, " Öncelikle Mevlüt hocama ve asistanlarına çok teşekkür ediyorum. Böyle bir problemim olduğunu dile getirdim. Onlarda bize yardım edebileceklerini söylediler. İki gün önce ameliyat oldum şu andada hiç bir problemim yok" dedi.

Haber; M. İBRAHİMOĞLU

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız