2 yıl önce büyük afetle yüzleşen Akçakoca’da aynı acıların bir daha yaşanmaması için siyaset ve bürokrasi tedbir çalışmaları için sık sık bir araya geliyor.

Son senelerde, aşırı yağışlara bağlı olarak sel felaketiyle karşı karşıya kalan Akçakoca’nın derelerinin çöp, moloz ve benzeri maddelerden arındırılması son derece önem arz ediyor. Bu konuda vatandaşın serzenişini duyan AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle yaptığı sıkı temaslar sonrasında bu hizmetin Akçakoca’ya gelmesini sağladı. Ayazlı Mahallesi’nden denize dökülen derenin moloz ve taş yığınlarından temizlenmesi için harekete geçildi.

İlk olarak tehlike arz eden derelerde incemeler yapan DSİ görevlileri, yaptıkları ön çalışmanın ardından dere ıslahına başladı.

Derenin temizliği için ilçeye gelen çok sayıda iş makinesi ve personel dere ıslahına başlarken, yapılan çalışmanın muhtemel afetleri önleyecek nitelikte olacağı bildirildi.

Derenin ıslahı çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Akçakoca ilçe yönetiminden bazı isimler de çalışan ekiplere kolaylıklar dileyerek bir süre çalışmaları yerinde takip etti.