banner851

banner614

“ AKP'nin kapatılmaması bizi memnun etmiştir “

banner619

Ak Parti'nin kapatılmamasına yönelik Anayasa Mahkemesi'nden çıkan karar Düzceli siyasiler tarafından değerlendirilmeye başlandı.

banner846
Siyaset 31.07.2008, 17:53
201
“ AKP'nin kapatılmaması bizi memnun etmiştir “
banner844

 Anayasa Mahkemesi'nin Ak Parti'nin kapatılmama kararını vermesinin ardından kamuoyunda davaya ilişkin değerlendirmeler yapılmaya başlanmıştı. Konuyla ilgili değerlendirme yapanlardan biri de Milliyetçi Hareket Partisi il Başkanı Kenan Ilgaz oldu. Ilgaz, yaptığı açıklamada Ak Parti'nin kapatılmamasının kendilerini son derece memnun ettiğini ifade ederek “Dava açıldığı günden bu güne kapatılmasına karşı olduğumuzu böyle bir durumun demokrasimize çok ciddi zararlar vereceğini her fırsatta kamuoyu ile paylaştık. Karar sonucunda AKP kapatılmadığı için de bir siyasi olarak memnuniyetimi bir defa daha ifade etmek istiyorum. Gerçek demokrasilerde egemenliğin yegane sahibi halktır ve ancak bir partinin tasfiyesine de halk karar verir ve bu seçimle sandıkta tecelli eder. Demokrasiye demokrasi dışı yollarla yapılan müdahaleleri halk hiçbir zaman tasvip etmediği gibi bu süreçlerin sonunda yapılan ilk seçimde bu olayın tersi yönde irade ortaya koyarak demokrasiye olan bağımlılığın genç Türkiye Cumhuriyeti'nin kısa mazisinde birkaç defa göstermiştir .” şeklinde konuştu.

Ak Parti'yle seçimde hesaplaşacaklarını da belirten Ilgaz, “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak AKP'nin hesabını seçimde görmek için bütün gayretimizi göstereceğiz ve AKP halkın oylarıyla iktidar olduğu gibi yaptığı çok büyük yanlışlar ve uyguladığı gayrı milli politikalar yüzünden yine halk tarafından siyaset sahnesinden silinecektir. Muhalefet Partisi olarak bize düşen halka doğruyu ve sürekli doğruyu anlatarak AKP'nin maskesini düşürmektedir. Demokrasi insanoğlunun şimdiye kadar bulabildiği en adil yönetim şeklidir ve herkesin genç Türkiye Cumhuriyetinin daha emekleme aşamasında olan bu demokrasimize sahip çıkma zorunluluğu vardır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
18°
açık