banner851

banner614

“ Herkes denetleyebiliyorsa bizde denetleyelim “

banner619

Başkan Mehmet Keleş ile TSO Başkanı Metin Büyük arasında yaşanan gerginliği değerlendirenler arasına MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz'da eklendi.

banner846
Siyaset 28.07.2008, 13:58
197
“ Herkes denetleyebiliyorsa bizde denetleyelim “
banner844

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve kamuoyunu uzun süre meşgul eden Başkan Mehmet Keleş ile TSO İl Başkanı Metin Büyük arasındaki tartışma uzun süre konuşulmuştu. Ak Parti Düzce Milletvekilleri bile konuyu gündemlerine almış, kendilerine göre yaşanan gerginliği değerlendirmişti. Yaşanan sorunu değerlendirenler arasına MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz'da eklendi. Ilgaz, Keleş'in yaptığı basın toplantısında “ YEYPAŞ'ın denetlenmesi için Valiliğe biz başvurduk. Şirketin denetlenmesi konusunda yanlış yapıldığını öne sürenler varsa buyursun denetlesin. “ sözlerini kullanmasına Ilgaz'da farklı bir yorum getirerek “ Eğer şirketi denetleyebiliyorsak bizimde teşkilat olarak 4 Mali Müşavirimiz var bunları görevlendirelim gidip şirketi araştırsınlar, müşavirlerlerimizin  vereceği rapora göre biz de belediye haklı ya da haksızdır açıklaması yapalım. “ dedi. Ilgaz, Keleş'in yaptığı toplantıyla ilgili düşüncelerini de dile getirdi.

Başkan Keleş'e yapacağı basın toplantısıyla cevap vereceğini belirten Metin Büyük'ün  açıklamalarını da merak ettiğini söyleyen Ilgaz, “ Daha açıklama yapılmadan yorum yapmak istemem ancak Büyük, madem böyle bir açıklama yapacaktı neden bir hafta bekledi ? Hazırlayacağı belgeler uzaydan mı gelecek ? Metin Büyük'ün de artık istifa etmesi gerekir. “ cümlelerini kullandı.

Yorumlar (0)
20°
kapalı