banner614

1 KASIM’A AYNI LİSTE

banner619

3 Eylül’de başvuru sürecini sona erdiren AK Parti’de, gözler genel merkezin vereceği kararda! 20 aday adayın bulunduğu Düzce’de Genel merkez, mevcut milletvekilleriyle seçime girecek gibi gözüyor. Başvuruları almasına rağmen Ak Parti’nin, 7 Haziran’ı firesiz kapattığı illerden biri olan Düzce’de aday değişikliğine sıcak bakılmıyor.

banner846
Siyaset 05.09.2015, 15:38
1539
1 KASIM’A AYNI LİSTE
banner844
Tüm Türkiye 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan erken seçime kilitlendi. Erken Seçim ile birlikte gözler partilerdeki adaylara çevrildi. AK Parti başta olmak üzere siyasi partilerde aday belirleme süreci hızla sürerken parti genel merkezlerinde görevlendirilen üst kurullar mevcut milletvekillerinin yanı sıra yeni adaylık başvurularını da değerlendiriyor. 7 Haziran seçimlerine oranla aday adayı başvuru sayısının yarıya düştüğü Ak Parti’de özellikle Genel Merkezi’nin izleyeceği yol merakla bekleniyor.

Düzce’den 20 Aday adayının başvurduğu Ak Parti’de genel merkezin mevcut milletvekilleri ile seçime girme ihtimali ise daha ağır basıyor. Düzce’de 7 Haziran seçimlerini fire vermeden tamamlayan Ak Parti, mevcut milletvekilleri Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir isimleri ile 1 Kasım seçimlerine gireceği düşünülüyor.

Genel Merkezin liste değişikliğinin sadece seçim kaybettiği illerde yapacağı konuşuluyor. Bu nedenle Genel Merkezin aday değiştirmeyi düşündüğü iller arasında Düzce bulunmadığı, Düzce’ye komşu olan Bolu ve Sakarya’da ise değişikliğe gideceği düşünülüyor. AK Parti için 12 Eylül tarihinde yapılacak olağanüstü kongre sonrası durumun netleşmesi bekleniyor. Bilindiği gibi siyasi partiler aday listelerini 18 Eylül'de YSK'ya verecek, kesin aday listeleri 28 Eylül'de ilan edilecek.
Yorumlar (16)
DÜŞÜNEN DÜZCELİ 6 yıl önce
NOLDU BİZE.
mERAKLISINA 6 yıl önce
bURDA SEÇİM ÇOCUK OYUNCAĞI ...ÇOCUKLAR BABALARI NE DERSE ONU YAPAR HAYDİ ÇOCUKLAR OYLAR AKP YE ....ADAY KİM OLURSA OLSUN ÇOCUKLAR ONDAN NE ANLAR.....
KARARLI 6 yıl önce
7 haziran seçiminde yemin ettik AK partiye oy vermedim.Fevai Arslan yine varsa ben yeminimin arkasındayım.oy veremeyecegim.Sayın CUHMURBAŞKANIMIZ''dan özürdilerim.
kuran üstüne ak partiiyim 6 yıl önce
ama bir köyden iki vekil çıkacaksa özlü yeni yüz birşeyler yapar ancak fevai arslan tekrar aday gösterilirse SEVGİLİ REİS RECEP TAYYİP ERDOĞAN başka partiye elim gitmez ama bu olay senin davanın önüne geçiyor affet bizi bu davada olmayacağız EY FEVAİ
BU NEDİR YAAA!!!!!!!!! 6 yıl önce
fevaiyle ne alıp veremediğimiz olabilirki şahsına sözümüz yok ama sevilmiyor sevmiyoruz arkadaşlar niye bu kadar zorluyorsunuz insanları koskoca ak partide başka adaymı yok ya fevaide diretiyorsunuz sayın keskin bindiğin dalı kesiyorsun kendine gel.
Delegelere 6 yıl önce
Sizler yapmanız gerekeni yapacaksınız.Oyunuzu Ak partiye atacaksınız.Büyüklerinizin ve liderlerimizin ön gördüğü isimleri seçtireceksiniz.Biad kültürünün gereksinimi budur.Paşa paşa gelip oy atacaksınız.
HİKMET KESKİNE İTHAFEN 6 yıl önce
BİZLER AYDINPINAR VE AĞA MAHALLESİ DELEGELERİYİZ BİZLERDE FEVAİ ARSLANI İSTEMİYORUZ AMA AK PARTİ NEFERLERİYİZ SAYIN BAŞKAN YANLIŞ KONUŞUYORSUN ŞAYET FEVAİ BEY ADAY İSE YOLUNUZ AÇIK OLSUN BİZLER YANINIZDA YOKUZ BUNU BİLİN TOKUŞLARLA SEÇİME GİRERSİNİZ.
SEÇMENLER 6 yıl önce
lutfen fevai arslanı istemiyoruz genel merkez gereğini yapsın artık yoksa ak partinin işi gerçekten zor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık