banner851

banner614

10 YILDIR BİTMEDİ, BU YIL DA YAPRAK KIPIRDAMIYOR!

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, yıllardır bir türlü tamamlanamayan Düzce-Yığılca yolunda geçtiğimiz günlerde yaptığı incelemenin ardından konuyu TBMM gündemine taşıdı. Mecliste söz alan Yılmaz, Yığılca halkının artık beklemekten bıktığı yolla ilgili iğneleyici bir konuşma yaparak, “Düzce’ye bir metrelik yol ihalesi açmayan Karayolları Bölge Müdürlüğüne ve Genel Müdürlüğe Düzce’ye yapamadıkları yoğun hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

banner846
Siyaset 21.04.2021, 16:30 23.04.2021, 11:02
1486
banner844

Her fırsatta Düzce’nin ve Düzceliler’in sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden dile getiren MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bu kez Yığılcalılar’ın yapımını beklemekten usandığı Düzce-Yığılca karayolunu gündeme taşıdı.

Geçtiğimiz günlerde 10 yılı aşkın bir süredir bir türlü tamamlanamayan yolda incelemelerde bulunan Vekil Yılmaz iğneleyici bir konuşmayla Düzce’de bir metrelik yol ihalesi açmamakla itham ettiği Karayolları Bölge Müdürlüğüne ve Genel Müdürlüğe yüklendi.

Vekil Yılmaz konuşmasında, “Düzce- Yığılca arasında arasında yapımı devam eden 25 kilometrelik yolun yaklaşık yüzde ellisi, on yıl gibi kısa bir zamanda tamamlanmıştır. Geçen gün yaptığımız incelemelerde herhangi bir faaliyet ve çalışma olmayan yolda çalışmamalar süratle devam etmektedir” sözleriyle kısa bir sürede tamamlanabilecek olan bu yatırımın aradan geçen yıllara rağmen bitirilememesini eleştirdi.

2020 yılı sonunda ilgili bakanlığa verdiği soru önergesine gelen yanıtta Yığılca yolu ile ilgili önümüzdeki yılların işaret edilmesine atıfta bulunan Yılmaz, “Yığılca yolunda bulunan ve üç yıldır söylememize rağmen 80 metrelik viyadüğü ve açık tünel ihalesini bu yılda yapmayarak Yığılca halkına müjdeli bir haber daha verilmiştir” dedi.

Karayolları’nın sel ve heyelan dışında Düzce’de bir metrelik dahi yol ihalesi açmadığını vurgulayan Yılmaz, “Yine üç yıldır söylemekten dilimizde tüy bitmesine rağmen Düzce’nin yollarının sadece sel alınca ve heyelan olunca hatırlayan göreve geldikleri süre içinde Düzce’ye bir metrelik yol ihalesi açmayan Karayolları Bölge Müdürlüğüne ve Genel Müdürlüğe Düzce’ye yapamadıkları yoğun hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Vekil lm 3 ay önce
Acilen duzceye şube kurulması gerekli bakım evi boluya bağlı bolu kendine bakamıyor.duzcenin kendi karayolları şubesi olmalı vekiller ve belediye başkanı bastırmalı oncurtv gündem yapmalı yoksa boluya mahkumuz amirler önceliği hep boluda
Düz olan 3 ay önce
Eli cebinde, üşümüş de ondan. Önceki habere net cevap oldu bu haber. Diğer vekiller için olumlu ya da olumsuz niye "hiç" haber yok, eleştiri sevenler derneğinin sevimsiz üyeleri.
Düzceli.. 3 ay önce
Orada yapılan yalnızca fiziki şartları biraz iyileştirme.. Binin araçlarınıza, Sakarya, Karasu üstünden Akçokocaya gelin.. Sonra çıkıp anlatın..
Kemal kaya 3 ay önce
Sayenizde
hamza 3 ay önce
Yaziklar olsun birtane hizmet yok duzce ye gelmeyin oy zamani akp
resul 3 ay önce
helal olsun ittifak yok biz mhp yiz
Mehmet arı 3 ay önce
Sayın vekilim şunu söylemek istiyorum Düzce bakım evi nereye taşındı ve binası var mı bunu bir araştırın Bolu 41 şube Şefliği Akçakoca karayolları binası varken Düzce neden böyle