banner851

banner614

12 KASIM MİLAT OLDU

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TBMM Genel Kurulu’nda 12 Kasım 1999 Depremi’yle ilgili yaptığı konuşmada, Düzce’nin şehir kimliğine kavuşmak için mücadele verdiğini söylerken Düzce’nin genç bir şehir olduğunu ve şehircilik alanında alacağı çok fazla mesafenin olduğunu kaydetti. 12 Kasım’ın afet yönetimi stratejisi için milat olduğunu aktaran Keşir, afet zararlarının azaltılması için yapılması gerekenlerin öneminden söz etti.

banner619
Siyaset 16.11.2016, 15:54 17.11.2016, 17:38
647
12 KASIM MİLAT OLDU
AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu 21.Birleşiminde depremle ilgili anıları taze tutmak ve hayatını kaybedenleri anmak için gündem dışı söz aldı. Depremin üzerinden 17 yıl geçmesine rağmen izlerinin yüreklerde taze olduğunu söyleyen Keşir, depremin gerçekleştiği 12 Kasım’ı anlattı.

Çok genç bir şehiriz ve şehircilik alanında alacağımız çok daha fazla mesafe var
12 Kasım’ın sonuçlarında hakkında bilgi veren Keşir, kentin 30 saniyede yüzyılın felaketini yaşadığını ifade etti. Düzce’nin Türkiye’nin en genç ili olduğunu şehrin büyüyüp gelişmesi için mücadele verildiğini kaydeden Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, şunları söyledi: “ Şehir kimliğine kavuşmak için büyük bir mücadele veren Düzce, 2004 yılında 5084 sayılı yasa ile teşvik kapsamına alındı ve hızla büyümeye başladı. Düzce, İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında, OSB’leri, modern konut alanları, Üniversitesi, tarım ve turizm yatırımları, ovası, denizi, yaylaları, şelaleleri, mağaraları, extrem spor alanları, tarihi kimliği ile bereketin sembolü, ekolojik bir kenttir. Henüz çok genç bir şehiriz ve şehircilik alanında alacağımız çok daha fazla mesafenin olduğunun farkındayız”

12 Kasım milat oldu
Afetlere yönelik tedbirlerin alınmasının afetlerin sonuçlarının maliyetinden çok daha düşük olduğuna dikkat çeken Keşir, yaşananlardan alınması gereken derslere değindi: “ Afet zararlarının azaltılması, yapıların teknik olarak afetlere dayanıklı hale getirilmesi ve zemine, tabiata uygun yapıların yapılması ile mümkündür. Afet, olayın kendisinden çok doğurduğu sonuçlar olarak görülmektedir. Afetler, can kaybı kadar bölgede meydana getirdikleri ekonomik kayıplar ile de gelecek neslin, yarınlarına bloke koymaktadır. Bir afetle başa çıkma ve bozulan dengenin yerine konmasında vazgeçilmez ön koşul önceden hazırlıklı olmaktır. Bu tür bir birikim ancak bir bütünlük ve işbirliği içinde yürütülebilir. Bu bağlamda 1999 tarihi, hem 17 Ağustos hem de 12 Kasım depremleri ile ülkemizin afet yönetimi stratejisi için bir milat olmuştur”
Keşir sözlerini doğal afetlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek tamamladı.
 
banner844
Yorumlar (12)
adamın teki 5 yıl önce
Yine fındıkçılar basmış burayı :)) Size kim dedi fındığı satmayın, yükselecek diye. Geçen seneden akıllanmadınız mı? Kademe kademe satın bir dahakine, her sene araba da yenilemeyin bir zahmet! Sözüm herkese değil elbette, 1-2 ton fındığı olan zaten hemen satar, paraya ihtiyacı varsa. O yüzden hiç bıdı bıdı etmeyin. Gidin, kooperatif kurun, bakalım kaç liradan satabileceksiniz, hodri meydan.
nsm 5 yıl önce
bize akil veren bu zihniyet,, nerdeyse düzce'de gökdelene izin verebilecek zihniyeti tasiyor hala. varsa-yoksa mangir önemli bunlar icin. millet zerre jadar umurlarinda degil. depremde yikilan evlerin fotograflarina bir baksinlar, bir de simdi izin verdikleri yapilasmaya baksinlar, zerre kadar ders almadiklarini görecekler.
Her yıl boş laflar 5 yıl önce
Deprem ustunden kaç yıl gecti her yıl aynı bos nutuklar.Duzceye ne yaptınız onca yıl.Bari boş nutuk cekmeyin saygınlığınız olsun.Onbes yıldır yapcaz etcezlere karnımız tok.Icraat görelim.
findik 5 yıl önce
Finduk ihsaAllah 1 tl olur hah hah
Konu 5 yıl önce
Abla fındık fiyatları ne oldu düzce size sahip çıktı sizde lütfen çifcinize sahip çıkın
Ogunde gelecek.. 5 yıl önce
Allah rızası için birde findiktan bahset ..sen kimin vekilisin
Bekir 5 yıl önce
Bizim siyasetçiler ısrarla fındık demiyor
muhtar 5 yıl önce
boş lafları her yıl duyuyoruz. ve ne yazık ki yiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın