banner851

banner955

28 ŞUBAT’TA TÜM DARBELERİ KINADI

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 28 Şubat postmodern darbesini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydederek 28 Şubat’ta Ankara sokaklarında tankların yürütülerek, siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldığını söyledi.

Siyaset 28.02.2018, 14:28 01.03.2018, 15:19
610
banner1032

“Postmodern darbe" olarak nitelendirilen 28 Şubat 1997'deki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının üzerinden geçen 21 yılın sonrasında AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, parti binasında yaptığı basın açıklaması ile tüm darbeleri şiddetle kınadı.

“Tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı”
Darbenin insanlık suçu olduğunu ve en baştan insanların yaşama hakları ile birlikte özgürlüklerinin elinden alındığını belirten Keskin, açıklamasına şu sözlerle başladı:

“28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı.”

“Siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı”
28 Şubatta sözde balans ayarı yapıldığını kaydeden Keskin şu ifadelerde bulundu:

“Darbeciler tarafından başbakanlar, bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi.”

“Darbe Girişimlerini Tarihe Gömüyoruz”
Keskin son olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde hükümet ve milletin darbeler tarihine noktayı koyduğunu kasteden Keskin, “Son hain örneğini15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz” dedi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (15)
hepiniz 5 yıl önce
hepiniz kuyruğunuzu kıstırıp saklanmıştınız o gün,sokaklarda birtek Türkiye Kamusen vardı Kesintisiz demokrasi istiyoruz diye,bu gün o günden pek farklı değil sadece aktörler değişti
cash81 5 yıl önce
demokrasi nerde ohalle yönetiliyoruz sorgusuz içeri atıyorlar aylarca mahkeme beklıyon iddaname yok sonra demokrasi senin seçimde gördük demokrasiyi ya kimi kandırıyorsunuz
GAFUR 5 yıl önce
Siz siyasiler kendi menfaatleriniz ve cıkarlarınız icin sekilden şekile giriyosunuz
başkana 5 yıl önce
başkan seni tarih yazacak masanda eksiklervar onuda alyanına sen den aldığı gücle düzcenin sahibi havasında hala temizleyemedin k ekibini
Bi açıklama yapalım 5 yıl önce
bugün ne vardı ne yapalım ne yapalım derken he ya 28 şubat açıklaması tamam toplanın
Hamşesi 5 yıl önce
Düzcemizin 28 Şubat Mağdurlarından olan asker abilerimiz neden yanlarınızda yok, onlarsız açıklama mı olur.
Neden 5 yıl önce
28 şubat ta görevli bazı savcı ve hakimlerin 15 temmuz sonrası Ftö'den tutuklanması, yurtdışına kaçması,acaba cemaatlerin arasında güç kavgası mı vardı?
Serdar gürler 5 yıl önce
Keşke imkan olsada yine yürüyebilseler Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları yüzünden ne hallere düştük MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİYİZ buda size yeter herhalde.
:( 5 yıl önce
demokrasi derken?senin seçildiğin demokrasi gibimi
Düzce'liye 5 yıl önce
Diğer başkan adaylarının salona alınmayıp,susturulduğunu duymadın mı? 550 değil, beşbin delege olsa ''Bunu seçeceksiniz'' denilene biat et, sonra da delege varmışşş.
düzceli 5 yıl önce
seçilmedi mi???
orada 550 delege oy kullandı acın gözlerınızı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık