banner851

banner614

3 ADAY ÜZERİNDE DURULUYOR…

CHP’de, 3 Ekim’de yapılacak olan İl Başkanlık seçimleri heyecanı sürüyor. Dün akşam yapılan toplantıda, mevcut İl Başkanı Basri Karslıoğlu ve partinin üç ağır topunun aday olması gündeme geldi. Partililerin öngörüsü Faruk Darıyerli, Saim Aksöz ve Semih Cemşit’in aday olmasından yana.

banner619
Siyaset 17.09.2021, 10:30 17.09.2021, 10:57
1531
3 ADAY ÜZERİNDE DURULUYOR…

 3 Haziran’da CHP’de yaşanan toplu istifaların ardından eski İl Başkanı Haluk Kadri Demir’in Başkanlık görevinin düşmesiyle, atama yolu ile İl Başkanlığına Basri Karslıoğlu getirilmişti. Karslıoğlu İl Başkanlığı görevini üstlenmesinin ardından, partide toparlayıcı adımlar atmıştı.

Şimdi ise gözler 3 Ekim’de yapılacak İl Başkanlığı Kongresine çevrildi. Parti içinde kongre heyecanı devam ederken, aday belirleme çalışmaları da sürüyor.

Dün akşam CHP İl Binasında yapılan toplantıda, mevcut başkan Karslıoğlu’nun yeniden aday olması gündeme geldi. Ancak partililerin Faruk Darıyerli, Saim Aksöz ve Semih Cemşit’in adaylığı üzerinde durdukları belirtildi. 

Özellikle Semih Cemşit’e İl Başkanlığı için parti tabanından yoğun bir destek olduğu öğrenildi.

Öte yandan, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerinde, Faruk Darıyerli’nin desteği ile Düzce Belediye Başkan adayı olan Basri Karslıoğlu 3 bin 500 oy alabilmişti.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
düzceli 1 ay önce
Semih Cemşit başkan olmalıdır.
Sporcu 1 ay önce
Genç insanlardan seçmeleri gerekir hep yaşini başını almış insanlar
Hak hukuk 1 ay önce
Saim Aksözun siyaset hayatina bakin diğerlerine bakin.Bence tek aday saim olmali...
Konuralp 1 ay önce
Saim Aksöz yıllarini verdi.Bence o olmali..
CİHAT MELENLİ 1 ay önce
EFENDİMİ EFENDİ SEMİH CEMŞİT DESTEKLİYORUM