banner851

banner955

4 BİN KİŞİ KATILACAK

AK Parti, Cumhurbaşkanı adayını yarın Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde büyük bir toplantıyla açıklıyor. İktidar partisinin yarın açıklanacak cumhurbaşkanı adayı sonrasında AK Parti’de yeni bir dönem başlayacak.

Siyaset 30.06.2014, 15:10
169
4 BİN KİŞİ KATILACAK

AK Parti, Cumhurbaşkanı adayını yarın Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde büyük bir toplantıyla açıklıyor. Çankaya adayı olarak Başbakan Tayyip Erdoğan’ın adını 40 yıllık yol arkadaşı ve AK Parti Genel Başkan Vekili olarak Mehmet Ali Şahin’in açıklaması bekleniyor.

2,5 SAAT ÖNCEDEN GİRİŞ


Cumhurbaşkanı adayı, 21., 22., 23. ve 24. dönem milletvekilleri, bakanlar, bakan yardımcıları, il, ilçe, belde belediye başkanları, MKYK üyeleri, büyük kongre delegeleri, il başkanları ve parti kurucularının katılacağı toplantıda saat 11.30’da ilan edilecek.


Yaklaşık 4 bin kişinin davet edildiği toplantıya katılacağı bildirilen kişiler için özel kartlar hazırlandı. Davetliler, parti genel merkezinden dağıtılacak kartlarla toplantının yapılacağı salona saat 09.00’dan itibaren giriş yapabilecek.


OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK


Toplantıda Cumhurbaşkanı adayının açıklanmasının ardından genel merkez binasında Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapılacak. Aday tanıtım toplantısı için başkentte yoğun güvenlik önlemleri bugünden başlatıldı.


AK Parti Genel Merkezi ve ATO Kongre Merkezi çevresinde sivil ve resmi kıyafetli polisler ön güvenlik tedbirlerini uygulamaya başladı. Kongre salonunda yarın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın güvenliğini Başbakanlık Koruma ekibinin 180 güvenlik görevlisi sağlayacak.


Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yüzlerce polis de salon ve çevre güvenliğinde görev yapacak. AK Parti Genel Merkezi’nden, Açıklamada, davetlilere yanlarında güvenliği tehlikeye sokacak araçlar ile pankart gibi eşyaları getirmemeleri yönünde uyarıda bulunuldu. 

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız