banner851

banner614

8 YILLIK BAŞDANIŞMAN

Düzce Eski Milletvekili Yaşar Yakış'ın 8 yıllık başdanışmanı Akçakocalı Ali Tokgöz, başkanlık için kolları sıvadı. Tokgöz, Akçakoca Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını koydu.

banner619
Siyaset 01.10.2013, 17:15
204
8 YILLIK BAŞDANIŞMAN

Düzce yavaş yavaş seçim atmosferine girerken aday adayları da birbir kendini göstermeye başladı. AK Parti'de adaylık sürecine girilmesi ile birlikte özellikle merkez belediyesi için her geçen gün yeni bir isim telaffuz edilirken ilçelerde de hareketlilik yaşanıyor. Düzce'nin en büyük ilçesi olan Akçakoca'da eski ilçe başkanlarından Erol Solak'ın resmen partiye üye olması ile aday adayı hazırlığında olduğu ortaya çıkarken muhtemel aday Solak'ın ilk rakibi de belli oldu. Dışışleri eski Bakanı ve Düzce Eski Milletvekili Yaşar Yakış'a 8 yıl başdanışmanlık yapan Ali Tokgöz'ün başkanlık koltuğuna aday olduğu öğrenildi. AK Parti'den Akçakoca Belediye Başkanlığı için aday adaylığını koyan Tokgöz, şu günlerde yoğun şekilde seçim çalışmalarına başladı. Son olarak Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Uygulama Şube Müdürü olarak görev yapan ve aynı zamanda Akçakoca’nın Uğurlu Köyü'nde karpuz üretimiyle uğraşan Tokgöz'ün yıllarca Eski Bakan ve Milletvekili Yaşar Yakış'ın yanında sağ kolu olarak bulunmasından edindiği tecrübeleri memleketine hizmet için kullanmak istediği ve bu doğrultuda aday adaylığı kararı aldığı bilgisi edinildi.

AK PARTİ TEKRAR ALMAK İSTİYOR

Öte yandan 2009 yerel seçimlerinde başkanlığı CHP'ye kaptıran AK Parti'nin Akçakoca'yı almaktaki kararlılığı biliniyor. Milletvekili Osman Çakır ile yaşanan uyumsuzluk gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda ilçe yönetiminin istifasıyla İGM Üyesi İbrahim Bilgin başkanlığında yeni bir yönetim oluşturulmuştu. Akçakoca Belediyesi'ni tekrar kazanmak isteyen AK Parti, ilçede seçim çalışmalarını hızlı şekilde sürdürürken parti yetkililerinden aday konusunda da titiz davranılacağı mesajı veriliyor. Şimdilik eski başkanlardan Erol Solak ve Ali Tokgöz'ün aday adaylığı için ismi geçerken Akçakoca gibi önemli bir ilçenin başkanlığına daha bir çok ismin talip olması bekleniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)