banner851

banner614

81 İLDE 'KADIN EMEĞİ VE İSTİKBALİ' PROGRAMLARI DÜZENLENECEK

banner619

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, devraldıkları gelenek ile saha programlarına bu hafta Hakkari ile başlayacaklarını belirtti. Keşir, AK Parti Kadın Kolları’nın 81 ilde düzenleyeceği 'kadın emeği ve istikbali' temalı programların detaylarını da anlattı.

banner846
Siyaset 08.04.2021, 18:45 08.04.2021, 18:23
622
81 İLDE 'KADIN EMEĞİ VE İSTİKBALİ' PROGRAMLARI DÜZENLENECEK
banner844

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Kadın Kolları'nın çalışmalarına ilişkin, açıklamalarda bulundu.

AK Parti Kadın Kolları olarak devraldıkları gelenek ile saha programlarına bu hafta Hakkari ile başlayacaklarını belirten Keşir, Hakkari ve Yüksekova'yı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2002 seçimlerinde ilk seçim beyannamesi ve ilk mitingini orada yapması sebebiyle seçtiklerini söyledi.

Hakkari ziyaretinde, sadece teşkilat çalışmaları ve buluşmaları yapmayacaklarını ifade eden Keşir, "Biz aslında, gittiğimiz ilin kadınlarına, kırsal kalkınma ve kadın emeğine yönelik, bir proje, bir gelecek bırakarak ayrılmak istiyoruz. Onun için 'Kadın emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları' yapacağız. 81 ilde bunu projelendirdik." bilgisini verdi.

KOSGEB, Tarım İl Müdürlüğü, İŞKUR, Ticaret Bakanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşlarının kadın kooperatiflerine yönelik hibelerinin bulunduğunu anımsatan Keşir, "Bunların bir kısmı tarıma ve kırsal kalkınmaya yönelik ama bir kısmı kadın girişimciliğine yönelik. Biz bunların her birini, o ilin sosyolojik ve coğrafi durumuna göre bir planlama yaparak, o ilde doğru uygulama örneklerini, yani o ilde daha önce bu uygulamaları kullanmış başarı öykülerini vatandaşlarımızla tanıştıralım istiyoruz. Hem de bu projeleri onlara anlatalım istiyoruz." diye konuştu.

"Kadınların hayal güçlerini güçlendirelim istiyoruz"

Keşir, illere gitme nedenlerinin büyük kısmının, "kadın emeği buluşmaları" olacağını belirterek, şunları söyledi:

"Biz oradan ayrılırken aslında kadınların hem hayal güçlerini güçlendirelim hem de kırsal kalkınmada ev ekonomisinde ve kadın emeğini değerlendirmede onlara bir proje, bir başlangıç noktası bırakalım istiyoruz. İlden ayrılırken bütün planımız bu. Yaklaşık Türkiye genelinde 25 bin kadına ulaşmayı planlıyoruz bu şekilde, il ortalamasını aşağı yukarı 300 gibi aldık. 25 bin kadına ulaştığımızda, bunun belli bir oranda da artık hem ekonomiye hem kalkınmaya geri dönüş olmasını bekliyoruz. Çünkü, o illerde projeleri başlattığımızda, bu ilk toplantılardan sonra muhtemeldir ki kadınların bazı girişimleri olacak ve biz il teşkilatlarımız, kadın kolları başkanlıklarımız aracılığıyla, onların o girişimlerini, projelerini yerel bazlı takip etmelerini sağlayacağız. Bir anlamda mentorluk yapacağız, onlara böyle bir desteğimiz olsun istiyoruz."

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Keşir, Türkiye nüfusunun yarısını oluşturan kadınların, kalkınmada ve ekonomide yerlerini etkin şekilde ifade etmek istediklerini vurgulayarak, "AK Parti, yıllardır yaptığı uygulamalarla hem kadın emeğini destekleme hem istihdam teşvikleriyle, pek çok uygulamayla aslında bunun çok önünü açtı. Ama biz, biraz daha tabanda, vatandaşlarımız nezdinde, bunun bilinirliğinin ve uygulanabilirliğinin artmasını istiyoruz. Bu projeye bunun için başladık." değerlendirmesini yaptı.

(AA)

Yorumlar (7)
duzcelı 4 ay önce
esnaflarıda gezecekmı dertlerını dınlıycekmı
Vatanımın 4 ay önce
12 yaşındaki dedelerimiz vatan topraklarında canlarını kanlarını vermişler.Kanal İstanbul yapılacak her yeri yabancılara satmışlar.Vatandaş olarak çok üzülüyoruz.
düzce li 4 ay önce
il gittigin ilden düzceye geri gelme ne dersin
Cash81 4 ay önce
Şimdiye kadar yedek kulubesindeydi mac bitti sahaya cikiyor
Aa 4 ay önce
Daha önce toplamaya(!) tarlaya indiği fındığın alım fiyatını 18 TL/kg ye düşürdü Ferrero.
Beçili 4 ay önce
Beçi kooperatifine bekliyoruz...
Hasan Hüseyin kaya 4 ay önce
Daha önce nerelerdeydiki yıllardır ne bakan ne milletvekili nede vali halkın içinde değil Düzce hep geride kaldı malesef