banner851

banner614

89’U LİSTEYE ALINMADI

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi de yapılacak seçimler için ara vermeden çalışırken partiden bazı milletvekili aday adaylarının listeye alınmadığı öğrenildi. Bin 815 aday adayından 89’unun yapılan sorgulamaların ardından listeye giremediği konuşuluyor.

banner846
Siyaset 12.05.2018, 14:00 12.05.2018, 18:18
1302
banner844

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin 24 Haziran’a alınmasının ardından partilerde milletvekili aday adaylarının aday olmak için çalışmaları devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nde de 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulu’na sunulacak milletvekili aday listesinde FETÖ üyeleri, yasa dışı eylemlerde bulunanlar, yüz kızartıcı bir suçu veya sabıkası olanların yer almaması için aday adayları inceleme altına alınmıştı.

Çalışmalarını tamamlayan komisyon tarafından bin 815 adaydan 89'unun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantısı, kadına şiddet, dolandırıcılık gibi nedenlerden listeye alınmadığı öğrenildi. Komisyon tarafından özellikle aday adaylarının referansları üzerine yoğunlaşıldı. Referanslar tek tek aranarak bilgi alındı ve teşkilatlardan da aday adaylarıyla ilgili ayrıntılı bilgi istendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu ile Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu'nun çalışmalarının yanı sıra bazı aday adaylarıyla ilgili bizzat tahkikat yaptırdığı da parti yetkililerinden alınan bilgiler arasında yer alıyor.


Haber: M.AYDIN

Yorumlar (7)
Eskici 3 yıl önce
MHP mi kaldı akp oldu vekil gösterecek bi parti değil mhp yıllarca hep MHP ye oy verdim ama bu kez yok İYİ olacak inşAllah
İttifak 3 yıl önce
sıkıyorsa tek gir. boyunun ölçüsünü gör.
Mhp li 81 3 yıl önce
Mhp diyosunuz hali hazır milletvekilleri yokmu ak partide boş yorum yazmayin
çilimlili 3 yıl önce
yorumlara bakıyorumda takdir edileceğine halen eleştiri var bence en dürüst en temiz siyaset mhp yapıyor helal olsun mhp oyum sana
Çilimlili doğrumu? 3 yıl önce
''Hesap sormazsam namerdim, seni başkan yaptırmayacağız'' demek, sonrada kendini değil başka partinin genel başkanını desteklemek nasıl bir dürüstlüktür? Anlaşılmadı?
Reyisss 3 yıl önce
Ülkücü olanlar elenir yalka el openler kalır hep aynı olmuştur tek adam rejimi demokrasi olmayan Yavru muhalefet
Aziziyeli 3 yıl önce
Eğer bir kişinin bile Fetö bağlantısı yüzünden adaylığı kabul edilmediyse Mhp bu kişileri Adalet Bakanlığı'na şikayet etmeli.
22°
parçalı bulutlu