banner851

banner614

99. YILINDA FOTOĞRAFIYLA ANILDI

Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu merhum Başbuğ Alparslan Türkeş doğumunun 99. yılında fotoğraf sergisiyle anıldı.

banner619
Siyaset 25.11.2016, 16:21 26.11.2016, 17:14
846
99. YILINDA FOTOĞRAFIYLA ANILDI

25 Kasım 1917 tarihinde Lefkoşa’da doğan Başbuğ Alparslan Türkeş’in 99. doğum yıldönümü olması dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı olarak açılan sergi ve Düzce’de de açıldı. Türkeş’in hayatından kesitler yansıtan fotoğraflar vatandaşlara sunuldu.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğum gününü kutlayan ülkücü gençler adına konuşma yapan Ülkü Ocakları Düzce İl Yöneticisi Abdullah Tekin tarihi geleneği açısından onu en iyi tanımlayan sıfat Başbuğ olduğunu belirtti.
Tekin, Türkeş’in Türk dünyasının Başbuğ unvanını en çok hak eden tarihi bir şahsiyet olduğunu söyleyerek şunları ifade etti:
“80 yıllık ömrü Turan Bayrağını yükseltmek ve Türk adını dağa taşa yazdırmanın sevdasıyla geçmiştir. Onun yetiştirdiği gençlik yine onun liderliğine Türk düşmanı tüm çevrelerin karşısında sarsılmaz imanıyla dimdik durmuş gerektiğinde canının seve seve vermiştir. Başbuğumuzun bıraktığı emanetler fikirler ona bağlı biz ülkücü gençler tarafından devamlı yaşatılacaktır.”

Yorumlar (3)
FurkanKoca 5 yıl önce
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun, çok anlamlı bir sergi. Türk'ün Başbuğu nur içinde yat. Davan davamızdır.
Adanalı CELAL 5 yıl önce
Hangi DAVA... Ülkede terör tavan yapmış, Ülkeler arası Türk düşmanlığı tavan yapmış, Teröristler hendek kazmış, Yol kesip haraç toplamış, İmralı yolu aşındırılmış, Mahkeme ayaklarına gitmiş ve 80 vekille meclise gelmişlerken sizin Partiniz 40 vekili zor buldu.. DAVA NEREDE KALDI....
Hasan 5 yıl önce
Bahçeliden mhp kurtulmalı