banner851

banner614

“ACİL EYLEM PLANI UYGULANMALI”

Türkiye Değişim Partisi Düzce İl Başkanı Hayati Caklı, 17 günlük tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından bir açıklama yaparak salgın nedeniyle uzun süredir zor durumda olan esnafın sorunlarına dikkat çekti. Çaklı, “Esnaf kaderine terk edildi” diyerek hükümete yaraların sarılması için acil eylem planı hazırlanması çağrısında bulundu.

banner619
Siyaset 17.05.2021, 10:23 18.05.2021, 10:33
819

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Düzce İl Başkanı Hayati Caklı, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından bir basın açıklaması yaparak uzun süredir ekonomik açıdan zor günler geçiren esnafın durumuna dikkat çekti.

“ESNAF SON NEFESİNİ VERİYOR”

Caklı, "17 günlük kapanma nihayet sona eriyor. Sevinmek mi lazım, üzülmek mi? Asıl üzüntü içerisinde olan esnaf ve sanatkârların durumuna acil çare bulmak gerekiyor. Ülkemizde bulunan milyonlarca esnaf ve çalışanlarının içinde bulunduğu durum gerçekten vahim. Binlercesi kapanma noktasına geldi. Artık tarifi olmayan bir yolda esnaf son nefesini vermektedir. Bu uygulamanın devamında mutlaka esnaf ve sanatkârların haklarını korunması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

“İNTERNETTEN SATIŞ SERBEST, ESNAF KAPALI”

Esnaf bu durumdayken internet üzerinden yapılan satışlarda çifte standart olduğunu belirten Caklı, “Esnafların kapalı olmasından fırsat, internet üzerinden online verilen siparişler doğru dürüst kayıt altında değildir. Burada en büyük haksızlık kapatılan esnaflarımıza olmuştur. Çok zor durumda, son nefesini vermekte olan esnaf kardeşlerimize çare olmak gerekmektedir” cümlelerine yer verdi.

“HÜKÜMET ACİL EYLEM PLANI UYGULAMALI”

Esnafın içinde bulunduğu zor duruma karşı acil şekilde harekete geçilmesi gerektiğini belirten Caklı, “Hükümetin acil eylem planı uygulayarak, kapalı olan esnafımızın her birine bir yıl ödemesiz en az 50 bin TL faizsiz kredi verilmesi gerekmektedir. 17 Mayıs Pazartesi günü Bakanlar Kurulu’nda alınacak kararlarda mutlaka esnafımıza can suyu olacak kararların alınmasını başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar kurulu üyelerinden bekliyoruz" sözleriyle iktidara seslendi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Sadrettin Demir 5 ay önce
Cakli nihayet bir yere başkan oldu. Ama kısa sürecek.
Kemal 5 ay önce
Dayi sen Rahat ol.esnaflar varlikdan agliyorlar..altlarindaki araba gicir.bir ev yetmedi bir ev daha.ellerindeki tek en az 3 bin..Onlar toklukdan agliyor..1 e 10 satanlar var..vergi kacirmak icin akla karayi secenler var..bakma sen onlarin aglamasina
Vatandaş 5 ay önce
Bu arkadaşı görünce sarıgulun ölü doğduğunu anladım
Brrraavooo 5 ay önce
Böyle bir parti mi var? Haaa tamam Sarıgülün Partisi. :)