banner614

AÇILIŞTA MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

banner619

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Düzce Şubesi’nin açılışını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti’nin farklı olduğunu belirterek, “İktidara gelme şansı, iktidara gelme umudu olmayanlar kurusıkı atarlar” dedi. Bakan Özlü ayrıca Düzce’de görev yapan basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı açıklamada seçimlerin ardından kurum müdürlerini gözden geçireceklerini kaydetti.

banner846
Siyaset 22.06.2018, 19:02 22.06.2018, 19:03
2370
AÇILIŞTA MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Düzce Şubesi’nin açılışına katıldı.

“Türkiye’de yapabileceğimiz ne varsa bunun üretimine soyunun”
Burada bir konuşma yapan Özlü, sanayicilerden üretime destek olmalarını isteyerek şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye üretimle büyüyecek. Bilgi, teknoloji ve ürün üreteceğiz. Türkiye’de 15 yılda yapılan çalışmalarda ciddi bir üretim altyapısı oluştu. Sizlerden beklentimiz, sanayi kesimini temsil eden kişilerden isteğimiz yurtiçi üretime odaklanmalarıdır. Türkiye’nin ciddi bir cari açığı var. Bunun kapatmanın yolu üretimden geçiyor. 43 ürün grubundan bir yerlileştirme programı hazırladık ve yaklaşık cari açığımıza 19.6 milyar dolarlık bir yerlileştirme yürütme programını uygulamaya soktuk. İçerisinde ileri teknoloji ürünler, yapabileceğimiz ürünler var. Türkiye’de yapabileceğimiz ne varsa bunun üretimine soyunun. Türkiye için değil dünya için üreteceğiz. Yerlileştirme programımıza sizden tam destek istiyoruz.”

“İktidara gelme şansı, iktidara gelme umudu olmayanlar kurusıkı atarlar”
Seçim için de konuşmak istediği kaydeden Özlü, TÜMSİAD’den tam destek isteyerek şunları kaydetti:

“Biz farklıyız. AK Parti farklı bir parti. Nasıl farklıyız? Biz yaptıklarımızla farklıyız. Biz yapacaklarımızla ve vizyonumuzla farklıyız. Biz çalışkanlığımızla, hesap, kitap bilen uzmanlarımızla farklıyız. Seçim vaatlerine bakın, herkes uçuyor. Fındık 15 lira olsun, asgari ücret 3 bin lira olsun. Arkadaşlar iktidara gelme umudu olmayan atar. Bunlar atıyorlar. İktidara gelme şansı, iktidara gelme umudu olmayanlar kurusıkı atarlar. Bunlara inanmayın, biz hesap kitap bilen insanlarız. Biz işimizi hesaba, kitaba göre yaparız. Önümüzde güzel projeler var. Hem Türkiye için hem dünya için projelerimiz var. Cumhurbaşkanımız sosyal medya hesabından her gün bir proje paylaşıyor. Bunları takip ederseniz gerçekten Türkiye için vizyonel projeler. Bunları gerçekleştireceğiz, bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Sizlerden üretmenizi, üretime odaklanmanızı ve ihracat yapmanızı bekliyoruz.”

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü Melensu Park’ta Düzce’de çalışan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan Özlü, basın mensuplarının zor şartlarda çalıştığını söyleyerek basın mensuplarının aldığı düşük ücretle ilgili seçimlerin ardından çalışma yapacaklarını da ifade etti.

Gazetecilerle bir araya geldi
Düzce’deki programlarına ara vermeden devam eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’de çalışan basın mensuplarıyla da bir araya geldi. Melensu Park’ta bulunan sosyal tesiste basın mensuplarıyla bir araya gelen Özlü’ye Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, AK Parti Düzce Milletvekili Adayları Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve Numan Çabuk da eşlik etti.

“Düzce için neler yaptığımızı siz de çok iyi biliyorsunuz”
Toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Özlü şu ifadeleri kullandı:

“Seçimler nedeniyle yaklaşık 2 aydır sizinle birlikteyiz. Bizim çalışmalarımızda hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadınız. Bizimle her programa katılmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Sizin ne kadar zor şartlarda çalıştığınızı biliyorum. Düzce için neler yaptığımızı siz de çok iyi biliyorsunuz. Tabi ki eksiklerimiz olabilir. Bunları da sizin sayenizde öğreniyoruz. Basın mensuplarının ne kadar zor şartlar altında çalıştığını biliyoruz. Bu konuda da seçimlerden sonra çalışma yapacağız. Sizinle her zaman iç içe olduğumuz için sorunlarınızı da çok iyi biliyoruz. Yine de bilmediğimiz bir sorununuz olursa gelip bize çekinmeden anlatabilirsiniz. İki yıldır Bakan olarak görev yapıyorum. Düzce’de birçok çalışmaya imza attık. Benim yaptığım birçok projeyi hayata geçirdik.”

“Seçimlerden sonra bütün kurum müdürleri gözden geçirilecek”
Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak’ın yerine başka bir ismin atanmasında payının olup olmadığı sorusuna da değinen Bakan Özlü, şu ifadelere yer verdi:

“Şuan Kültür ve Turizm İl Müdürü’nün değişmesinde katkım olup olmadığıyla ilgili açıklama yapmam yanlış olur. Ama seçimlerden sonra şunu bilmenizi isterim ki bütün kurum müdürleriyle görüşme yaparak kurum müdürlerini gözden geçireceğiz. Şimdi bu konuyla ilgili açıklama yapmam yanlış olur.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (24)
şahin 3 yıl önce
Muhalefeti eleştirmeyi bırakın,ekonomiden bahsedin edemezsiniz çünkü ülkeyi batırdınız,ancak muhalefete çamur atarak prim yapmaya çalışırsınız.
Aa 3 yıl önce
Çiftçinin ürününü ithalleştirdiniz.
Sakamisiniz siz.. 3 yıl önce
Allah Allah hepsini siz atadiniz onlarda calisanlarin canina okudu kendi akrabalarini taşerondan doldurdu..
Sayın Bakan 3 yıl önce
Kapalı yerde sigara içme yasağından başka doğru bir işiniz var mı ALLAH aşkına.
sonunda duydu 3 yıl önce
tebrikler bakanım,sonunda yorumlarımı okudu heralde,kurum müdürlerinin tamamı değişmeli ve farklı illerden olmalılar.
Madem öyle neden seçimden 3 yıl önce
Adam izindeyken seçime 2 gün kala yangından mal kaçırır gibi görevden almak ne demek? Yıllardır düzce için çalışan birine layık görülen bu mu? Bir düzceli olarak utanıyorum resmen
bakanim 3 yıl önce
bakanim çok geç kaldiniz. bu vekillerle olmaz bu iş. bari siz karşı ciksaydiniz da gercektenduzceye fayda saglayabilecek sizin gibi vekil adaylarinin olmasina katkiniz olsaydi. Artık çok geç. Bu vekil adaylarına oy veremem maalesef.
bırakın 3 yıl önce
bırakın sayın bakan muhalefeti siz değil, halk eleştirsin.. siz projelerinizi koyun ortaya. Ekonimi can çekişiyor herkes perişan.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı