banner851

banner614

ADAY ADAYI YARIŞI BİTİYOR

banner619

Türkiye, 24 Haziran'da yapılacak seçimlere odaklanmışken, partilerin milletvekili aday listeleri merak ediliyor. Siyasi partiler, seçime katılacakları her ile ait aday listelerini 21 Mayıs'ta saat 17.00'a kadar Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'na teslim edecek. Bu tarihten sonra milletvekili adaylarının seçilme yeterliliğine ilişkin inceleme ve itiraz süreci başlayacak.

banner846
Siyaset 16.05.2018, 16:54 16.05.2018, 18:31
3104
banner844

Aday listeleri 21 Mayıs'ta teslim edilecek
Türkiye, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gidecek. Ülkenin geleceği adına önem taşıyan seçimler için geri sayım sürerken, partilerde aday belirleme çalışmaları artık son dönemece girdi. Genel merkezlerde tek tek mülakata alınan aday adayları arasından kimin ipi göğüsleyeceği ise hafta içerisinde kesinlik kazanacak. Seçime katılacak tüm partilerin aday listelerini 21 Mayıs'ta saat 17.00'a kadar Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'na teslim etmesi gerekiyor. Partiler, seçime katılacakları her ile ait aday listelerini ayrı ayrı bildirecek. Bu tarihten sonra ise milletvekili adaylarının seçilme yeterliliğine ilişkin inceleme ve itiraz süreci başlayacak.

AK Parti'de liste hazır!
Düzce'de mevcut milletvekillerinden eski vekillere, partinin çeşitli kademelerinde görev yapan isimlerden iş insanlarına kadar 51 aday adayının milletvelliğine talip olduğu AK Parti'de süreç kademeli işliyor. Önce teşkilat temayülünden geçen aday adayları ardından genel merkezde komisyon karşısına çıktı. 2 gün süren mülakatlarda milletvekili aday adayları arasından eleme yapan alt komisyon hazırladığı listeyi üst komisyona sundu. Üst komisyon ise 9 kişilik bir liste hazırladı. Mevcut 3 Düzce milletvekili ile birlikte toplam 12 aday adayının yazılı olduğu liste son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Yapacağı yüz yüze görüşme sonrası Erdoğan'ın işaret edeceği 3 isim aday olarak açıklanacak.

Bu hafta adaylar belli olacak
Düzce'de 4 aday adayının olduğu CHP, 5 taliplinin bulunduğu MHP ve 7 başvuru yapılan İYİ Parti'de ortak nokta ise 3 partinin il başkanının da adaylık için görevlerinden istifa etmesi oldu. Daha önce vekillik yarışında rakip olan CHP'den Zafer Teber ile MHP'den Ömer Küçük de bu seçimlerde 'Yarışta yine varım!' diyerek aday adaylığı başvurusunda bulundu. Şu günlerde parti genel merkezlerinin 3 adayı belirlemek için hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü CHP, MHP ve İYİ Parti'de aday açıklamalarının bu hafta içerisinde yapılması bekleniyor. Yine en çok başvurunun olduğu ve mevcut vekillerin tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceğinin merakla beklendiği AK Parti'nin de 21 Mayıs'a kadar adaylarını kamuoyuna duyuracak.

Haber: C.ÜSTÜNER
Yorumlar (32)
Düzceli düşünür 3 yıl önce
Tabii ki İYİ Parti Tabii ki Ercan KATIRCIOĞLU.
Son yıllarda Ďüzce'mizi düşünen erkesun suskun olduğu durumlarda yalnız başına muhalefet yapan hoca.Hepimizin hocası.
Gümüşovalı 3 yıl önce
Bunlar kendilerini muhalefet sanıyor 16 yıldır her yanlışlarında ey kılıçtar oğlu dediler hükümet olduklarını idrak edemediler boşuna zorlamayın bu defa ait oldukları yerde kalsınlar muhalefette.hükümet mitinglemi tavır koyar israile ticare
gudubet 3 yıl önce
Düzce den ilk defa Türkiye ye , dış politikaya , Suriye ye, ekonomiye hakim bir aday çıkıyor, kesinlikle oyum emekli büyükelçi Hasan Servet Öktem'e.
Halo 3 yıl önce
Oylar ümit Yılmaz abimize
Yavuz0881 3 yıl önce
Ercan hocaya oylar
Bora çelik 3 yıl önce
Tüm partili aday adaylarına başarılar diliyorum.benim oyum iyi parti den yana ve Ercan hocadan yana olacak.
CHP Lİ 3 yıl önce
chp de ibre İlknur Başak Tütüncü ve Zafer Teber den yanadır.Onlarla rahat kazanılır.Zekeriye Tozan oyumuzu düşürür.
Ali 3 yıl önce
Partilet ustu aday duzcede Yunus ER aday olmali
Cevaben 3 yıl önce
Adam konusmayı bilmiyor duzcede tanınmıyor bile
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
kapalı