banner851

banner955

Adaylar ortada, Başkan 30 Mart'ta

Yerel seçim süreci tüm hızıyla devam ederken siyasi partilerin Düzce Belediye Başkan adayları da seçim yarışına tam anlamıyla katıldı.

Siyaset 08.03.2009, 17:16
198
Adaylar ortada, Başkan 30 Mart'ta
banner1032

İsimlerinin açıklanmasının ardından yavaş yavaş programlarda boy gösteren Düzce Belediye Başkan adayları yerel seçimlere az bir süre kala seçmenleriyle buluşmaya devam ediyor. Önlerindeki üç haftalık süreci boş geçmek istemeyen adaylar, bütün etkinliklerde bulunmak için çaba harcıyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Düzce Belediye Başkan adayı İsmail Bayram, isminin açıklanmasının ardından seçim gezilerine başlamış ve gezilerine de yoğun bir tempoda devam etmişti. Bayram, AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ve partinin diğer teşkilat üyeleriyle birlikte gezilerine tüm hızıyla devam ediyor.

Seçmenleriyle biraraya gelen diğer bir Başkan adayı ise Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Belediye Başkan adayı Evren Kuşçuoğlu. Kuşçuoğlu'da parti teşkilatı ile hem mahalleleri geziyor, hem de yapmayı düşündüğü projelerle ilgili halkın desteğini topluyor.

Yoğun gezi programlarıyla dikkat çeken bir diğer adayda Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Belediye Başkan adayı Ömer Küçük. Özellikle anlattığı projelerle boy gösteren Küçük, her fırsatta Düzceliler'le biraraya gelmeye çalışıyor.

Saadet Partisi de rakiplerinden geri kalmıyor. Belediyecilik konusunda tecrübeli olan Selahattin Aydın'la seçimlere girecek olan Saadet Partisi de gezilerine ara vermeden devam ediyor.

Büyük Birlik Partisi Düzce Belediye Başkan adayı İsmail Bayrak, Demokratik Sol Parti Düzce Belediye Başkan adayı Kenan Fırat, Demokrat Parti Düzce Belediye Başkan adayı Alper Tüfekçi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi Düzce Belediye Başkan adayı Ender Turan da seçim gezileriyle vatandaşların arasında boy göstermeye başladı.

Adaylar ortada, seçim çalışmaları devam ediyor. Düzceliler'in kimi Düzce Belediye Başkanı yapacağı ise 30 Mart'ta belli olacak.

 

Yorumlar (0)
21
açık