banner851

banner955

ADAYLAR TANITILDI

Seçimlere az bir süre kala Milliyetçi Hareket Partisi’nin Düzce milletvekili adaylarını açıklamasının ardından Vatan Partisi de milletvekili adaylarını açıkladı.

Siyaset 19.05.2018, 13:19 19.05.2018, 16:59
2459

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için partilerinin çalışmaları devam ediyor. İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi seçimlere girecek milletvekili adaylarını açıklarken Vatan Partisi de Düzce’den seçimlere girecek milletvekili adaylarını açıkladı.
Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez basın toplantısı düzenleyerek adayları basına tanıttı. Partinin ilk adayı daha önce yerel basında da çalışan Hümeyra Yılmaz olurken ikinci adayı yönetici Serap Naz Başar, son adayı ise bankacı Ruhsal Uysal oldu.
Adayları tanıtım sırasında açıklamalarda bulunan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez şu ifadelere yer verdi:

“Üç kadın adayla yola çıkıyoruz”
“Atatürk devrimci bir hükümet kurmak için Samsun’a çıktı. Bugün de Türkiye’nin kilit sorunu milli, devrimci bir hükümet kurmaktır. Üretim ekonomisi ve vatanımızı birleştirmek için yola çıkmış bulunuyoruz. Geçim derdimizi ancak bu düzenden kurtularak çözebiliriz. Türkiye’nin önünde zorluklar var. Bu koşullarda milletimizin birikimli, kararlı ve cesur bir hükümete ihtiyacı var. Türkiye’nin kahramanlara ihtiyacı var. Biz bu zorlu koşulları yenmek, ülkemizi ve Düzce’yi refaha, huzura ulaştırmak için, üç kadın adayla yola çıkıyoruz. Üç anne, günümüzün Kara Fatmaları, Şerife Bacıları. Mücadele, çalışkanlık, üretim, fedakarlık ve zarafet sembolü kadınlarımız. En başta, şiddete uğrayan, evlere hapsedilmeye çalışılan, hayatın her alanında haksızlığa uğrayan kadınlarımızın sesi olacaklar”
 
 “Halkı, çocuklarını kucakladıkları gibi kucaklayacaklardır”
Emekli yönetici Serap Naz Başar da yaptığı açıklamada;

“Daha öncede seçimlere girdiğim için beni tanıyorsunuzdur. Emekli yöneticiyim ve bir çocuk annesiyim. Ülkenin gidişatının çok kötü olduğunu hissettiğim için buradayım. Kadınların temsil edilmesi için adayım çünkü anneler halkı çocuklarını kucakladıkları gibi kucaklayacaklardır. Güneş doğudan doğar ama bizim rüzgarımız hep batıdan esti. Bu yönü doğuya doğru çevirmeliyiz” dedi.

“Ben yaptığım her işi yüreğimle yaparım”
Emekli bankacı Ruhsal Uysal ise neden Vatan Partisi’ni seçtiğini açıklayarak,

“ Çalışkanlık, mücadele ve umut karakterim olduğu için Vatan Partisi’ndeyim. Ülkenin sorunlarını biliyorum, emekli olup hala çalışıyor olmam bunu zaten gösteriyor. Ben yaptığım her işi yüreğimle yaparım. Meclise girinceye kadar mücadeleye devam diyorum” ifadelerine yer verdi.

“Anneyim, Düzceliyim, vatanseverim”
Kendisini tanıtan milletvekili adayı eski basın mensubu Hümeyra Yılmaz yaptığı açıklamada,

“Anneyim, Düzceliyim, vatanseverim ve bunun için mücadele etmek istiyorum. Uyuyamıyoruz çünkü memleketin hali bizi seslerle uyandırdı. Memleketin hali düzelmeden benim de gözüme uyku giremez. Düşüşe engel olmak için Vatan Partisi’ndeyim” ifadelerini kullandı.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (12)
Gümüşovalı 4 yıl önce
Allah yolunuzu açik etsin keşke bütün parlemento kadın olsa ama boş deyil cumhuriyet deyerlerini bilen donanımlı kadın bakın o zaman nasıl düzen geliyor bıktık bu boş insanların kabarık egolarından
Vatandaş 4 yıl önce
Amaç ne acaba
Oyları parçalıyorsunuz
Sözüm sadece size değil
Bu arada akp li falan değilim ben şahısa oy veriyorum
Yazık oluyor yazık ülkemize
Osman Nevres 4 yıl önce
Vatan Partisi umut oldu.Üç kadın aday başka yerde veya başka partilerde var mı duymadım.Kutluyorum.Başarılar diliyorum.
Demokrat 4 yıl önce
Vatan partisini ve adaylarını kutluyorum.çağdaş TÜrkiye için cesaret verici.başarılar sizinle olsun.
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Sayın hıcam hümeyra yılmaz başarılar
Lenin 4 yıl önce
Koca Düzce de bir tane erkek Devrimci yok mu? Ayıp ayıp
Değişim Şart 4 yıl önce
Ey Düzceli vatandaş. Artık uyanın! Yıllardır geriye gidiyorsunuz. Diğer illerin muhalif siyasileri sizle dalga geçiyor. Eğer aynı kafayla devam ederseniz daha çok bağırır çağırırsınız!
Düzce sahipsiz degil vata 4 yıl önce
Düzcenin sorunlarını gideremeyen iktidarın yapmadıklarını saysanız yeter her yerde anlatsanız yeter düzceye sahip çıkacak kadın milletvekilleri iste vatan parti
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı