banner851

banner955

“ADIM ADIM 2023, İL İL ANADOLU” PROGRAMI BAŞLADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi’nin başlattığı "Adım adım 2023, il il Anadolu" programlarının Düzce buluşması yapıldı. Toplantıya katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin seyrini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin değiştirdiğini belirtti. MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet Savaş Çolak ise, dış güçlerin Türkiye üzerinde ekonomik savaş başlattığını söyledi.

Siyaset 28.11.2021, 14:09 29.11.2021, 18:36
1568
“ADIM ADIM 2023, İL İL ANADOLU” PROGRAMI BAŞLADI

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatı ile başlatılan, “Adım Adım 2023, il il Anadolu" programının Düzce Buluşması kapsamında MHP Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, MYK Üyesi Ahmet Savaş Çolak, MHP Ankara Milletvekili MYK Üyesi Bahadır Alperen, MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, MYK Üyesi Mehmet Duygulu, MYK Üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, MHP Düzce İl Yöneticileri, Düzce’de STK temsilcileri ile köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan  "Adım adım 2023, il il Anadolu" programının açılış konuşmasını yapan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzce’nin sorunlarının çözümü için sık sık STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiklerini söyledi.

Özarslan: “Darbe girişiminin seyrini Sayın Genel Başkanımız değiştirdi”

Caboğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan MHP Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, 15 Temmuzdaki FETÖ’nün hain darbe girişiminin seyrini MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin değiştirdiğinin altını çizerek, “15 Temmuz 2016 başımıza gelen, biliyorsunuz bir darbe teşebbüsü var. 15 Temmuz Türkiye’de alışıla gelmiş darbelerden farklı bir darbeydi. Çok şükür bu alçakça girişim Türk Devletinin dirayeti ve Türk Milletinin sağduyusu ile atlatıldı. Fakat bu darbe diğer darbelerden farklı olarak bir işgal ve iç savaş girişimiydi. Eğer o gece bu facia atlatılmasaydı, aynı Suriye’de ki gibi aynı durumu yaşayabilirdik. O gece işgal ve iç savaş girişimini atlatmamızın genel gerekçesi, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Ankara’dan bir karşı duruşu, bir itirazı bir başkaldırışıydı. Yani, ‘Meşru hükümetin yanındayız’ açıklamasını yaptığından itibaren olayların seyri değişti. Çünkü o saat itibari ile Ankara’da darbeye karşı koyabilecek etkin silahlı unsurlar ya etkisiz hale getirilmiş, ya da yoğun saldırı altında. Üstelik bunların komuta kademelerinden de haber alınamıyor. Hatırlıyor musunuz? Genel Kurmay Başkanımızdan, diğer kuvvet Komutanlarımızdan, saatlerce haber alınamadı ve hükümet bir Genel Kurmay Başkanı atamak zorunda kaldı. Dolayısıyla, bu öyle bir vahim krizdi ki, Ankara’da gerçekleştirilen bu kalkışma bir anda devletin temel mekanizmalarını teslim almış, ya da iş yapamaz hale getirmiş. Ayrıca devletin başı da o gün Ankara’da yok, devletin günlük işlerini yürüten Başbakan’da Ankara’da yok. Hem mevsim, hem dönem, hem de Cuma günü olması nedeniyle çoğunlukla ne Bakanlar Ankara’da, ne de milletvekilleri ve Ankara’dan tık ses çıkmıyordu. Ankara’da o gece Sayın Genel Başkanımızın ‘Meşru Hükümetin yanındayız’ açıklamasına kadar birileri bekledi. Nen zaman Sayın Genel Başkanımız bu açıklamayı yaptı, Ankara’dan bir ses ilk defa yükseldi işte ondan sonra her şeyin seyri değişti” dedi. 

Çolak: “Türkiye’ye karşı ekonomik savaş başlatıldı”

MHP MYK üyesi Ahmet Savaş Çolak ise, dış güçlerin Türkiye’ye karşı ekonomik savaş başlattıklarını kaydederek, “01:30 Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte malumunuz gündem ekonomi. Türkiye üzerinde bir ekonomik operasyon yapılıyor. Türkiye ne zaman ‘Kafayı kaldırıyorum’ dese, ‘Ben Türkiye’nin kazanımlarını faize kurban vermeyeceğim, vatandaşımın alın teri ile emeği ile kazandığını vatandaşıma vereceğim dese, bizi dolarla, dövizle korkutup, bizi eski sisteme, yani yüksek faiz sistemine hapsetmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından MHP Heyeti STK temsilcileri ile köy ve mahalle muhtarlarının istek, talep ve sorunlarını dinledi.

Bugün gün boyu Düzce’de olacak olan MHP heyeti, esnaf ve Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret ederek, sorunlarını dinleyecek.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (7)
düzceli 1 yıl önce
kendi aranızdaki muhabbeti bırakında halkın arasına girin bakalım
Madur 1 yıl önce
Çok merak ettim m h p heyeti Düzce'de ne işe yaramaya geldiler çete bunlar ne işe yadılar bu güne kadar emekli ve askari ücretliye göre
Tatar ramazan 1 yıl önce
Hangi yüzle gelecekler...
İktidar olma derdi olmayan tabela partisine neden oy verelim ki.
Can 1 yıl önce
Dış güçler öyle mi, hangileri saysanıza.
Devlet Bey'in ve ülkü 1 yıl önce
Sufi
Iyi 1 yıl önce
Mhpmi kaldi.Akmhp...ak partinin bastonu emireri...
Vatandaş 1 yıl önce
Adamlar memura maaş veremiyo siz neyin kafasını yaşıyonuz tövbe tövbe
Yeni Sayımız