banner851

banner614

AHLAKSIZ İMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi, başörtülü bir kadın ile ilgili ahlaksız iması toplumun her kesiminden tepki çeken CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ihraç edemedi. Özcan, skandal söylem ve uygulamalarıyla bir süredir tepki çektiği CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu’nda masaya yatırıldı. Özcan’ın ‘uyarılması’ için Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkine karar verildi.

banner619
Siyaset 07.09.2021, 10:30 07.09.2021, 14:54
1261

Göreve geldiği 2019 Mart’ından bu yana hizmetleriyle değil yabancı karşıtı söylemleri ve uygulamalarıyla gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan gündemden düşmüyor.

Konuk olduğu bir programda kendisinden yardım isteyen başörtülü bir kadın ile ilgili ahlaksız iması toplumun her kesiminden tepki çeken Özcan, bir süredir tepki çektiği kendi partisi CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu’nda masaya yatırıldı. Özcan’ın partiden ihracı beklenirken toplantı sonrası kameralar karşısına geçen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı uyarı için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

ÖZTRAK: SİNDİREBİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Öztrak, Özcan’ın sözlerinin kabul edilebilir olmadığının altını çizerek, "Bolu Belediye Başkanının bir kadın hemşehrisi hakkında yaptığı yakışıksız açıklamayı kabul edebilmemiz mümkün değil, sindirebilmemiz de mümkün değil. Ama kendisi hatasını anlayarak kamuoyu önünde özür diledi. Bu özrü de dikkate alarak Bolu Belediye Başkanının bir kadın hemşehrisi hakkında yapmış olduğu yakışıksız açıklamalar nedeniyle, uyarılması talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verdik." dedi.

CHP’DE ‘MEMLEKET PARTİSİ’ KORKUSU İHRACA ENGEL OLDU

CHP’nin bu hamlesi Kılıçdaroğlu’na muhalifliğiyle bilinen Tanju Özcan’ın ihraç durumunda Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Partisi’ne katılmasının önüne geçme çabası olarak yorumlanırken Bolu’da Millet İttifakı’nın yakalamış olduğu seçim başarısına da gölge düşürülmek istenmediği öğrenildi. CHP’nin böylesine bir ahlaksız imayı uyarıyla geçiştirecek olması ise kamuoyunda tepkiyle karşılandı.  

NE OLMUŞTU?

Armağan Çağlayan’ın Youtube’da yayınlanan programına konuk olan Özcan, başından geçen anılarıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtla yeniden sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Bolu'da yanına tesettürlü bir kadının yanaştığını söyleyen Tanju Özcan, "Bir açılış yapıyoruz Bolu'da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. 'Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz' dedi. Ben de 'Hemen Ankara'ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?' dedim. 'Sıkıntı yok' dedi. 'Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. 'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabii öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var..." ifadelerini kullanmıştı. Tanju Özcan'ın bu sözler sonrası ekranda gülümsemesi ve ahlaksız ima içeren sözleri, izleyiciler ve sosyal medya kullanıcılar tarafından büyük tepki gördü. ‘#İğrençsinTanjuÖzcan’ etiketiyle on binlerce paylaşım yapıldı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (15)
Mustak42 3 hafta önce
Akp saksakcisi oncu
Yunus 3 hafta önce
Böyle bir başkan Düzce ye lazım kalitesizlerin elinde düzce ..
Osman 3 hafta önce
AKPoncu diyelim artık tarafsız ol
NE TARAFA DÖNSEK 3 hafta önce
EKO SAPIĞIN PROFESÖRLERİNİ NASIL ES GEÇERSİN.HANİ PARTİDE 5İ Bİ YERDE BİRİNE AGANİGİ MAGANİGİ FAN FİN.SÖYLEMLE İMAYLA BİRŞEY OLMAZ AMA DÜZCEDE ALASININ ALASI OLMUŞ HEMDİ ADLİYELİKDİ..SEN Bİ KENDİNE BAK.DÜZCELİ OLARAK Bİ UTANDIK..
Ekrem 3 hafta önce
Bolu belediyesinde sapık vaaaar
halk 3 hafta önce
sen Düzce akepe meclisindeki 5 tane kişinin ne yaptığından habersiszmisin.olay adlilik oldu..5 i biryerde..Türkiye çalkalandı...
Akpli 3 hafta önce
Sen ensar vakfında yaşananları duymadın galiba ??
UZM. 3 hafta önce
BEN SANA SAPIKLARI SAYAYIMMI DÜZCEDE.ADLİ VAKALIK OLAN OLAY MESELA BİR DÖNEM 5 MECLİS ÜYESİNİN BİR KADINA YAPTIKLARINI..YURTLARDA TECAVÜZ EDİLEN ÇOCUKLARI DAHA SAYSAMMIKİ...
Kasabalı 3 hafta önce
Öncü olmuş ahaber.
Uğur 3 hafta önce
Bu ülkede bir bakan Bir kereden bir şey olmaz dedi...
halk 3 hafta önce
chp genel başkanı veya reisi cumhur görmek istiyorum Düzceli olarak..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın