banner851

banner614

AK PARTİ 19. İSTİŞARE TOPLANTISI

19. AK Parti İstişare Toplantısı Kızılcıhamam’da başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada AK Parti iktidarının 10 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Erdoğan, eğitim, sağlık alanıyla ilgili önemli mesajlar verdi.

banner619
Siyaset 03.11.2012, 18:15
187
AK PARTİ 19. İSTİŞARE TOPLANTISI

AK Parti 19. İstişare toplantısı bugün başladı. Toplantının açılış konuşmasında birçok farklı konuya değinen Başbakan Erdoğan, genel olarak bu zamana kadar yapılan yatırımlardan bahsetti. Eğitim, ulaşım, demokrasi, Kürt sorunu, yargı ve daha bir çok konuda yapılan işlerden söz eden Erdoğan yaklaşık iki saat kürsüde kaldı.
Erdoğan, “ Eserlerimizle bu dünyaya damgamızı vurmak istiyoruz. 10 yıl önce Türkiye çok kritik bir seçim yaptı Demokrasiden, ekonomiye her alanda değişim sürecine girdi.” Derken, 11 yıldır yapamadıklarını söylemediklerini, söyledikleri her şeyi yaptıklarını belirtti. Sağlık ve eğitim alanında büyük atılım yaptıklarını ifade eden Erdoğan, “Eğitimde yeni bir dönem başlattık. 10 yılda 358 bin öğretmen atadık. Kamu hastanelerini tek çatı altında topladık. Aile hekimliği sistemini getirdik.” Dedi.

banner844
Yorumlar (0)