banner614

AK PARTİ VE MHP ANLAŞTI!

banner619

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başka partilere milletvekili transferinin önüne geçilmesi için Siyasal Partiler ve Seçim Kanunu'nun değişmesini talep etti. Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı,"Hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürütmekteyiz. Tekemmül ettiğinde diğer partiler ve kamuoyu ile paylaşacağız." dedi. Bu düzenleme hayata geçirilirse Deva Partisi ile Gelecek Partisi olası erken seçime giremeyecek.

Siyaset 22.05.2020, 15:27
5040
AK PARTİ VE MHP ANLAŞTI!
banner785

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olası bir erken seçime katılmaları için Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili desteği vereceklerini açıklamıştı.

'Demokrası ayıbı' olarak nitelendirilen açıklama sonrası değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyasal Partiler ve Seçim Kanunu'nun değiştirilmesi için çağrı yaptı.

AK Parti ve MHP anlaştı

AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı'nın Bahçeli'nin çağrısı sonrası Ankara'yı hareketlendiren bir açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bostancı, şu ifadeleri kullandı:

Halkın tayin ettiği Milletvekillerinin temsil ettiği siyasi iradenin çeşitli oyunlarla; ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürütmekteyiz. Tekemmül ettiğinde diğer partiler ve kamuoyu ile paylaşacağız.

AK Parti ve MHP'nin üzerinde çalıştığı bu düzenlemenin gerçekleşmesi durumunda CHP'nin milletvekili vereceği konuşulan Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi ile Ali Babacan'ın Deva Partisi seçime giremeyecek.

Yorumlar (16)
İşinize gelen kanunları h 8 ay önce
İşinize gelen kanunları nasıl hemen biraraya gelip değiştirebiliyorsunuz,halbuki vatandaş için hayati önem taşıyan bir sürü kanun maddeleri var değişmesi gereken.Demekki her gelen kendi çıkarları için çalışıyor,sizleri ALLAH'A havale ediyoruz ALLAH ıslah etsin.
Sizin ayrıcalığınız mı va 9 ay önce
Antalya İyi parti vekili daha yeni Akp y geçti. Rozetini de Akp gen. Başkanı taktı.. Madem Yasaklanacak siz neden yaptınz? Artık yaptıklarınıza aldanmıyor, hesap soruyoruz?
Fiki 9 ay önce
Aynen boyle. Yok oyle dalavere ilemeclise girmek. İnsallah cikar bu yasa
Esnaf 9 ay önce
Siyasî ahlak milletvekili ile oluyorsa bakanlar neden meclisin içinden seçilmiyor. Yada neden akp ve mhp birlikte hareket ediyorlar. Mhp nin vekillerde akp ye destek vererek aynı şeyi yapmıyorlardı. Onlar yapınca normal başkaları yapınca siyasi ahlaksızlık. Kimseyi desteklediğin yada suçlar için yok ama sadece ben olmayın bitmeli tüm siyasi partiler ve tüm halk mecliste uzlaşabilmeliler. Futbol takımı değil siyasi partiler geleceğimizi belirliyorlar....
Mete 9 ay önce
Sonunuzun geldiğini biliyorsunuz ve ne yapacağınızı şaşırdınız..
Yorumcu 9 ay önce
Bahceli haddini her seferinde aşıyor.akp nin memuru olmuş.Ektsm imamoglu secimi kaxaninca belediyesecimleride yapilmasindevlet atama uapsin dwmisti.halki yok saymaya basladilar.Halkini yok sayanlarin sonu hüsrandır.İnsallah bu hataya dusmezsiniz
Aytunç altın 9 ay önce
Katılsa ne olur katılmasa ne olur.Mhp kendini kurtarmak için yapıyor bunu.Iyi parti de bunlarla beraber olacak izleyin görün.
futbolcu transferi 9 ay önce
TBMM, futbolcu transferi gibi milletvekili transferi yapılacak yer değildir. Milletin temsiline saygısızlıktır. Ne idüğü belirsiz partilerin arka kapılardan meclise sokulması kabul edilemez. Seçimlerde oy alıp girebilir ancak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1°
açık