banner851

banner614

AK PARTİ YAKIŞ'I SİLDİ

banner619

AK Parti’nin kurucularından olan ve bir dönem Dışişleri Bakanlığı ile Düzce milletvekilliği yapan Yaşar Yakış’ın AK Parti il teşkilatındaki fotoğrafı kaldırıldı.

banner846
Siyaset 20.04.2017, 16:58 20.04.2017, 18:08
7307
banner844

AK Parti’nin kurucu isimlerinden ve ilk Dışişleri Bakanlığı yapan Düzce AK Parti eski Milletvekili Yaşar Yakış’ın AK Parti İl teşkilatındaki fotoğrafı, partiden ihraç edilmesinin ardından kapatıldı.

FETÖ ile bağlantılı olması nedeniyle kapatılan Zaman Gazetesinde bir dönem köşe yazarlığı yapan ve AK Parti’nin dış politikasını eleştirdiği gerekçesiyle 2016 yılında partiden ihraç edilen Yakış’ın fotoğrafı partideki eski başkan ve milletvekillerinin fotoğraflarının yer aldığı panoda kapatıldı.

Yakış’ın fotoğrafının üzerine beyaz kağıtla kapatıldığı görüldü. Yakış’ın fotoğrafının kapatılma kararının genel merkez talimatıyla alındığı öğrenildi.Yakış, Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyesi olarak 2002 yılında siyasete atılmış, Partinin Genel Başkan Yardımcılığı ve Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmüştü. 3 Kasım 2002’de düzenlenen genel seçimlerde Düzce’den milletvekili seçilen Yakış, 18 Kasım 2002 tarihinde de Dışişleri Bakanı olarak atanmıştı. Daha sonraki hükümet değişikliğinde, görevini Abdullah Gül'e bırakan Yakış, 22. ve 23. dönemlerde Düzce milletvekili olarak görev yapmıştı.


 

Yorumlar (17)
YAVUZ0881 4 yıl önce
YALNIŞ YAPMIŞLAR PANODAN HEPSİNİ KALDIRSALARMIŞ DAHA UYGUN OLURDU
yasin 4 yıl önce
yiyin birbirinizi ete para vermeyin
Düzceli 4 yıl önce
Düzce Üniversitesi bir tarihte Yaşar YAKIŞ'a Fahri Doktara ünvanı verdi. Bu ünvanın da geri alınması gerekmez mi.
Milletin kendisi 4 yıl önce
Beyaz kağıt yapistirmakla mazi aklanmaz. Allah indinde nasıl aklanacaksınız
Akpartiyi Akparti yapan f 4 yıl önce
AKparti gitti AKP geldi artık okumuş, görmüş geçirmiş entelektüellere yer yok.Sırf farklı düşünüyor diye kurucusu olduğu parti, çocukca fotoğraf sansürlüyor.Ortalık lise mezunu perdeciye kaldı.Yakış da Allah'ın (haşa) bütün sıfatları dese
Emre 4 yıl önce
Rte nin hiç laz milletvekili yok Yaşar yakış lazdı kullanıldı ve atıldı. Rte nin lazlara alerjisi var
tövbe 4 yıl önce
emre onun lazlara alejisi var araplara bayılır..ama lazlar nerdeyse tapacaklar haşa tövbe estağfirullah..
Doğrucu köylü 4 yıl önce
15 temmuz 2010 referandumunun ürünüydü bence bir sürü tuzak yasayı gizledirler vatandaş cumhurbaşkanını seçecem sandı.fetöcüler devlet kadrolarına dolduruldu.sonuç 15 temmuz.inşAllah bu referandumdan sonra başka 15 temmuzlar olmaz?
Kayıkçı 4 yıl önce
Bir şemsiye tutmakla adamı fetocu yaptınız bu tür eleştiriler doğru değil benim bildiğim Metin Kaşıkoğlu doğruya doğru yanlışa yanlış diyen birisi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın