banner851

banner614

AK PARTİ’DE 4+4+4 ALARMI

banner619

AK Parti grup yönetimi milletvekilleri ve bakanlara yazı göndererek, ''27 Mart-5 Nisan arasında tüm programları Genel Kurul’da olacak şekilde yapılması gerekmektedir” uyarısında bulundu. Genel Kurul aşaması kavgalı geçmesi beklenen 4+4+4 düzenlemesi için iktidar grubunda “kırmızı alarm” ilan edildi.

banner846
Siyaset 18.03.2012, 10:29
114
AK PARTİ’DE 4+4+4 ALARMI
banner844

AK Parti Grup yönetimi “Tüm bakan ve milletvekillerimizin 27 Mart-5 Nisan arasında tüm programlarını Genel Kurul’da olacak şekilde yapmaları gerekmektedir” çağrısında bulundu.

AK Parti grup yönetimi milletvekilleri ve bakanlara yazı göndererek 4+4+4 teklifinin yanı sıra, kamuoyunun beklediği kritik 4 düzenlemenin 27 Mart-5 Nisan tarihleri arasında Meclis’ten geçirilmesinin planlandığını, bu tarihler arasında çalışmalara katılımın zorunlu olduğunu bildirdi. Yazıda, “Tüm bakan ve milletvekillerimizin anılan tarihler arasında hafta sonları dahil tüm yurt içi ve yurt dışı resmi ve özel programlarını TBMM Genel Kurulu’nda olacak şekilde yapmaları gerekmektedir” denildi.

4+4+4 teklifinin tansiyonu yüksek geçmesi beklenen görüşmeleri sırasında Genel Kurul’u AK Partili bir TBMM başkanvekilinin yönetmesini isteyen iktidar grubu yönetimi, Meclis gündemine ilişkin planlamasını buna göre yaptı. MHP’li TBMM Başkanvekili Meral Akşener’in kürsüde olacağı bu hafta Genel Kurul’da, geçtiğimiz hafta görüşmelerine başlanan Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısının görüşmelerine devam edilecek. Temel kanun olarak 2 bölüm halinde ele alınan tasarının bu hafta 2. bölümünün görüşmeleri yapılacak.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)