banner851

banner614

AK PARTİ’DE 81 İL İÇİN KIRMIZI ALARM

24 Haziran seçimlerine az bir süre kala partilerin seçimler için çalışmaları devam ederken bir haber de AK Parti’den geldi. Partide 81 il başkanlarının da yer aldığı toplantıda seçim koordinasyon merkezlerindeki çalışmalar ele alındı.

banner619
Siyaset 21.05.2018, 10:03 21.05.2018, 17:38
2087

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri için AK Parti dışında partilerin adayları belli olurken partilerde adaylık dışında seçimlerde yapılacak çalışmalar da ele alınıyor. Özellikle sandıklarda görev alacak görevlilerini belirleme aşamasında olan partiler ilişkin son haber AK Parti’den geldi.

AK Parti’de geçtiğimiz günlerde tüm illerin seçim işleri başkanlarını toplantıya çağrıldı. Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun başkanlığında, 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine hazırlık çalışmaları kapsamında, parti genel merkezinde gerçekleştirilen toplantıya 81 ilden gelen il başkanlarının yanı sıra ana kademe, kadın, gençlik, seçim işleri ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlarının katıldığı öğrenildi. Bu toplantılarda, parti yönetimi tarafından yeni hükümet sistemi kapsamında seçim kanunlarında yapılan değişikler, sandık sorumlularının görevleri, eğitimleri, SKM’lerin nasıl çalışacakları konusunda sunumlar yapıldı. Sandık görevlilerine seçim günü devreye girecek sonuç alım sisteminin nasıl kullanılacağı da uygulamalı olarak anlatıldı.

Seçimlerde görevli olanlara, bir ay boyunca tüm mesailerini adaylara ve seçim kampanyasına ayırmaları konusunda gerekli uyarılar yapıldı. Edinilen bilgilere göre, Türkiye genelinde yaklaşık 190 bin sandıkta biri resmi görevli olmak üzere AK Partinin sandık başına 5 görevli hazır bulunacak. Seçim günü sandık başında, kampanya sırasında da sahada yapacakları çalışmalarla ilgili yaklaşık 950 bin kişi eğitime tabi tutuldu. AK Parti yönetimi, 81 ilde kurulan SKM’lerin başkanlarına da “Tek işiniz seçim olacak. Başka bir şeyle uğraşmayın” uyarısında bulundu.

Ayrıca, bakanlar ve parti yöneticileri dahil tüm milletvekili adayları seçim bölgelerindeki SKM’lerin belirlediği programa göre hareket edecek. Her aday, bağlı olduğu SKM tarafından belirlenen programa uyacak. SKM başkanları, adayların yaptığı çalışmaları günlük olarak parti genel merkezine rapor edecek. Genel merkez, adayların performansını yakından takip edecek. SKM’lerin belirlediği programı aksatan adaylar uyarılacak.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (11)
yıne yeniden akp 3 yıl önce
selam olsun millet diyen erlere yedi düvele höt diyen mertlere
havada kartal yerde kurt
çakallara meydan vermez bu ulus sen onu unut devleti şaha kaldıran uzun adam sen var gerisi yalan
Tarafsız taraf 3 yıl önce
Eğitim sanayi teknoloji ekonomi gün gectikce kötüye gidiyor 16 yıldır iktidar olan bir siyasi yapinin bunda payı yok mudur ?
hakan 3 yıl önce
kimi çıkartırsanız çıkartın bu sefer oy yok.
Kamu ihaleleri. 3 yıl önce
Kamu İhale Kanunu 187 ayda 186 kez değiştirilmiş. Allah, Allah 185 kez kötü kanunmu çıkarılmış? Acaba yine yenisi mi geliyor?
Boğazdan 3 yıl önce
işin içinde biri olarak; bir kanun uygulandıktan sonra çıkan aksaklıklar eksiklikler sonucunda değişiklik yapılır. amaç bu süreç içerisinde ihaleyi yapan ihaleyi kazanan ve uygulamada yaşanan aksaklıklar sonucunda herkesin zarar görmemesi sağlamaktır. bunu anlamayacak kadar akıl yoksunu olmamak gerek.!
Bu kadar olmaz herhalde. 3 yıl önce
Aile ve sosyal politikalar Bakanlığının; memurlarına '' Sosyal yardım alan evleri tek,tek gezip oy vermezseniz yardımlar kesilir mesajı verin'' talimatı verdiği söyleniyor. Doğrumu ki?
Hani batı çekemiyordu... 3 yıl önce
İngiliz Times gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Londra ziyaretini ele aldığı başyazında, çok sayıda çekinceye karşın Erdoğan'la iş yapma zamanı diyor...
AKP 3 yıl önce
Düzce de atama işleri Partinin elin de mi yoksa bir kurumda çalışan müdüre ne derse omu oluyor, Başkan dan üste olanlar var. Bu ne ya !
düzceyi seven 3 yıl önce
fevai ile ayşe keşir olursa ben oy vermem benim gibi düşünen binler var.düzceye hizmet edecek kişiler gelsin.fevai kaç dönemdir düzceye ne yaptı Allah aşkına.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın