banner851

banner614

AK PARTİ’DE YENİ DÖNEMİN ŞİFRELERİ

banner619

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden AK Parti Genel Başkanlığı’na geçmesi ile birlikte kabine ve il teşkilatlanmalarında büyük çaplı bir düzenlemeye girişeceği iddia edildi. İddiaya göre Bakan Faruk Özlü’nün yeni kabinede olup olmayacağı bıçak sırtı durumda. Hikmet Keskin seçim zaferleriyle şimdilik rahat. Belediye Başkanı Mehmet Keleş için ise iddialar ortalığı karıştırır cinsten.

banner846
Siyaset 29.04.2017, 18:52 30.04.2017, 15:10
5322
banner844

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 16 Nisan halkoylamasına dair kesin sonuçları Resmi Gazete’de yayımlamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti üyeliğinin önü açılmış oldu.

28 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanlığı görevini devralarak AK Parti üyeliğine son veren Erdoğan’ın yaklaşık 3 yıllık aranın ardından 2 Mayıs Salı günü yeniden AK Parti Genel Başkanlığı’nı üstelenmesi bekleniyor.

Erdoğan’ın yeniden parti genel başkanlığı koltuğuna oturması ile birlikte parti içinde geniş çaplı bir değişimin yaşanması öngörülüyor.
AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi 27 Nisan’da kaleme aldığı “Erdoğan’ın Çizdiği Yol Haritası” başlıklı yazısında 2019’da yapılacak başkanlık seçimine kadarki süre için önemli ipuçları verdi.

Selvi’ye göre Cumhurbaşkanı önümüzdeki 3 yılı 3’e ayırıyor.
2017- AK Parti teşkilatları ve belediyelerde değişim ve düzenleme yılı
2018- İcraat yılı
2019- Seçim yılı

Gazeteci Süleyman Özışık ise 28 Nisan’da kaleme aldığı “AK Parti’de Temizlik Operasyonu Başlıyor!” başlıklı yazısında Selvi’nin sözlerini bir adım ileri taşıyarak yapılacak köklü değişimleri okurlarıyla paylaştı.

Faruk Özlü’nün Durumu Belirsiz
Selvi’nin 2017 yılında yapılacağını işaret ettiği değişim ve düzenlemelerin ilk olarak kabinede yaşanacağını iddia eden Özışık, kesin kalacak bakanların arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün adını geçirmedi. Kabine değişikliğinin ağırlıklı olarak ekonomi üzerine olacağı beklenmesine rağmen Özlü için kesin kalacak ifadesi kullanılmaması Özlü’nün koltuğunun tehlikede olabileceği şeklinde yorumlandı.

Mehmet Keleş İçin Ortalığı Karıştıracak İddia
Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmaylarına “Belediye başkanlıklarını tek tek değerlendirin. Sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarını alın, yerine belediye meclisinden birini seçin. Belediye meclisinden seçilen arkadaş başarılı olursa 2019’da onu aday gösteririz.” şeklinde ilk talimatı verdiğini iddia ediyor.

Gazeteci Süleyman Özışık ise bu sözlerin İstanbul, Bursa ve Sakarya Merkez, Afyonkarahisar, Kayseri, Amasya, Düzce belediyelerini işaret ettiğini iddia ediyor.

Halkoylamasında Düzce’nin önceki seçimlere nazaran daha az oy alması bazı kesimler tarafından belediyenin icraatlarına bağlanmıştı. Özellikle seçim döneminde muhalefetin en çok eleştirdiği isim olan Mehmet Keleş için AK Parti genel merkezinin nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

Hikmet Keskin Yeni Dönemde Olacak mı?
Süleyman Özışık, FETÖ ile mücadele konusunda yeterli kadar çaba harcamayan, referandum döneminde sönük kalan, il ve ilçelerinde büyük düşüş yaşanmasına sebep olan teşkilat başkanlarının gönderilmesine de kesin gözüyle bakıldığını iddia ediyor.

İl Başkanlığı süresince seçimlerde AK Parti’nin Düzce’de büyük oy oranları alması göz önüne alındığında Hikmet Keskin’in koltuğu oldukça sağlam görünüyor. Ancak Keskin’in akıbeti de önümüzdeki dönemde netleşecek.

Yorumlar (37)
Düzcenin Kaderi 4 yıl önce
Düzcenin kurtuluşu nitelikli, ağzından çıkanı kulağı duyan , halka hizmet eden, halka karşı saygılı siyasetçilerin varlığı ile olacaktır. Bu profile hiç bir şekilde uymayan keleş, meclisi gitmelidir. Sonra da fevai...
RECEP AKBULUT 4 yıl önce
BİR VATANDAŞ VE BİR AKPARTİLİ OLARAK KELEŞ VE EKİBİNE BUNLARLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLUP RANT SAĞLAYAN VE HİZMETDEN DÜZCEYE YOKSUN BIRAKANLARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Duzceli 4 yıl önce
Keles almis yuzde 70 bu olaydan hikmet dayi zararli cikacak kelese bisey olmaz
Mst KRDĞ 4 yıl önce
Faruk ÖZLÜ Bakanımız Görevine Devam Edecek. Kişiliği ve Başarıları Sayesinde Reisin Gözde Bakanlarından Biri. Aksini Düşünenler Avcunu Yalayabilir!
Gerçek 4 yıl önce
Sadece keleşmi yakınlarını belediyeye aldı diyer siyasilerin ve yönetim de olanların yakınları nerlerde birde bunu araştırın
Son 4 yıl önce
Keleş Düzcedeki arızalı sistemin son temsilcisi. Görevden alınırsa Düzcede büyük bir gelişme yaşanır.
Zafer 4 yıl önce
Adil yorum adlı şahıs,düzce bugüne kadar böyle hizmet görmedi yazmışsın :) Allahaşkına hangi hizmet onları da yazda bizde bilelim,ayıptır ayıp.
81 li 4 yıl önce
Duzce deki akp yöneticileri şunu iyi biliyor ki hizmet yapmasak ta sn.cumhurbaskanimiz sayesinde herzaman yuksek oy alırız.yoksa bu görüntü ve hizmete bakıldığında yüzde 10 almaları bile zor.onun için düzcenin geleceği hiç iç acıcı degil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın