banner851

banner614

AK PARTİDEN 78. YIL KUTLAMASI

AK Parti Kadın kolları, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78. Yıldönümünü kutladı. Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Günal, kadınların daha katılımcı bir rol üstlenebilmeleri için mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.

banner619
Siyaset 04.12.2012, 18:06
213
AK PARTİDEN 78. YIL KUTLAMASI

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78. yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapan Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Çiğdem Günal, dünyanın önde gelen pek çok ülkesinden önce gerçekleştirilen bu düzenleme ile birlikte, kadınların siyasette, ülke yönetiminde söz sahibi olabilmelerinin yolu açıldığını söyledi.
Ak Parti olarak hiçbir sosyal sınıf, din, mezhep, bölge ayrımı gözetmeksizin, istisnasız bütün kadınlarımızın toplumda daha etkin bir biçimde yer alabilmeleri için devrim mahiyetinde reformlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Günal, “ Özellikle kadına yönelik şiddetin, cinsiyet ayrımcılığının önlenmesi, eğitim hakkından mahrum bırakılan kız çocuklarımızın ve kadınlarımızın eğitime kazandırılması yönünde tarihi adımlar attık. Halkımızın da onayıyla kadınlarımıza sağlanacak ayrıcalıklar anayasal güvenceye kavuşmuş oldu. Keza, kadınlarımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki temsil oranının artması için kayda değer adımlar attık.Bizler, kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin, daha katılımcı bir rol üstlenebildikleri, kamusal haklardan eşit ve adil biçimde yararlanabildikleri örnek bir ülke olabilmek için bundan sonra da var gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz..” dedi.

Yorumlar (0)