banner851

banner614

AK PARTİLİ KADINLAR ANITKABİR'DE

AK Partili kadınlar, Türk kadınının siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkını elde etmesine öncülük eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür için huzuruna çıktı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti'li kadın milletvekilleri, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

banner619
Siyaset 05.12.2016, 14:02 06.12.2016, 18:21
1101
AK PARTİLİ KADINLAR ANITKABİR'DE

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 82. yıldönümü dolayısıyla Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'in de aralarında bulunduğu AK Parti'li kadın milletvekilleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya öncülüğünde Anıtkabir'i ziyaret etti. Bakan Sayan Kaya başkanlığındaki AK Partili kadın milletvekillerinden oluşan heyet, önce Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Bakan tarafından mozoleye çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün siyasi alanda yaptığı en önemli inkılaplardan olan kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 82. yılı nedeniyle Ata'mızın huzuruna çıkan AK Partili kadınlar, teşekkürlerini sundu.

"ZATIALİNİZE, AZİZ MİLLETİM VE TÜM KADINLAR ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"
Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, deftere özetle şunları yazdı: "Kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmesi, milletimiz adına demokratikleşme yolunda atılmış en önemli adımlardan biridir. Bugün kadınlar elde ettikleri demokratik haklar neticesinde siyasi, ekonomik ve kültürel hayatın içinde başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Siyasi ve hukuki alanda atılan bu adımlar kuşkusuz kadınlarımızı cesaretlendirmiş, müreffeh Türkiye'nin inşasında biz kadınlara güç vermiştir. Tüm çabamız kadına karşı her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek, kadın erkek fırsat eşitliğini sağlamak, toplumda adalet duygusunu güçlendirmektir. Bizler bu amaçla demokrasiye ve kadın haklarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Zatıalinize, aziz milletim ve tüm kadınlar adına şükranlarımı sunuyorum. Ruhunuz şad olsun."

banner844
Yorumlar (10)
nsm 5 yıl önce
güldürdüler yine beni. 14 yildir Atatürk'e hakaret edenlere giklarini cikarmayanlar O'nu simdi mi hatirladilar? O'nun kurdugu cumhuriyete '90 yillik reklam arasi' diyen 'kadin' milletvekillerine ne demisler? koskoca bir hic. ondan da öte sosyal medyada sevincten ucuyorlardi. bunlara birisi is icabi gidin dedi, onu yaptilar. yarin birisi isine yarayacaksa lenin'i ziyaret edin dese onu yapar bu samimiyetsizler.
Vayy 5 yıl önce
Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü :)
gerçek müslüman kadına de 5 yıl önce
nerde kadın şiddeti yozlaşma dayak nefret varsa orda bir müslümanın eksikliği vardır! kadınlar dinimizde narindir el üstünde tutulur. bu zamandaysa müslüman görünüp her haltı karıştıran kadınlar ve erkekleri gerçek müslümanlarla bir tutmayın
ADAN 5 yıl önce
YA...AKP OYLARININ ÇOĞUNU KADINLARDAN ALIYOR..ATATÜRK E AKP ÇOKKKKKK ŞÜKRETMELİ ÇOKKKKK..LAİKLİĞE.CUMHURİYETE. VS VE ÖZELLİKLE ATATÜRK E AKP SAHİP ÇIKMALIIIII..ANLADINIZ MI DİYCEM AMA NERDE.....
Hasan Tahsin 5 yıl önce
Bravo.Bu vatana sahip çıkacaksanız önce Atatürk'ü anlayacak ve seveceksiniz.Kutlarım.
Dindar Kemalizm 5 yıl önce
Tebrikler ak partiye dindar ve kemalist olunabilecegini herkese gösterdiler.
Islam 5 yıl önce
Kadına gercek anlamda degeri islam dini vermiştir. Cagdaslasma safsatasi kadini aile yuvasından uzaklastirip metaya, sermayeye donusturmustur.
Esine 5 yıl önce
istatistiklere bak dünyada en fazla taciz, tecavüz olayının yaşandığı ülkelerde bir islam ülkesi yok.
Esin 5 yıl önce
Nedense kadının en fazla aşağılandığı ülkeler hep müslüman ülkeler
ADANALI CELAL 5 yıl önce
ATATÜRK sayesinde Kadın İnsan muamelesi gördü. 5 adım geriden yürüme kalktı.
Atamıza gereken saygıda kusur etmeyelim....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın