banner851

banner955

Ak Parti'nin aday faturası belli oldu.

Ak Parti'de başkanlık yarışına katılacak olan adayların faturaları da belli oldu. İl Belediye Başkanı adayı olmak için 3 bin YTL gerekiyor.

Siyaset 25.10.2008, 12:10
203
Ak Parti'nin aday faturası belli oldu.

Ak Parti genel seçimler gibi yerel seçimlere de iddialı girerken seçimlere katılacak adayların faturaları da netleşti. Faturalara göre nüfusu 100 binin üzerindeki illerin adaylarından 3 bin YTL, ilçelerin adaylarından 2 bin 250 YTL, belde belediyeleri adaylarından ise bin YTL ücret alınması kararlaştırıldı.

Alınan bu kararla birlikte Düzce'de de adayların ödeyeceği tutarlar belli oldu. Belediye Başkan adayı olmak isteyenler 3 bin YTL, İlçe Belediye Başkan aday adayları 2 bin 250 YTL, belde Belediye Başkan aday adayı olmak isteyenler ise bin YTL ödemek zorunda olacak.

AK Parti, yerel seçimlerde kadın aday adaylarına ise kadın adayların sayısını arttırabilmek için bu adaylara yüzde 50 indirimli tarife uygulayacak. Parti yönetimi, bu yolla kadın aday adayı sayısını yüksek tutmayı amaçlıyor.

AK Parti'de aday adaylık süreci 10 Kasım'da başlayıp, 31 Aralık'ta sona erecekken adaylarla ilgili bir diğer uygulama ise aday adaylarının mülakattan da geçirilecek olması olarak görülüyor.

Yorumlar (0)
22
açık