banner851

banner614

AK PARTİNİN BAŞINA GEÇECEĞİ TARİH!

banner619

16 Nisan referandumunda kabul edilen anayasa değişikliğinin en önemli maddelerinden biri olan partili cumhurbaşkanı uygulamasının ne zaman hayata geçirileceğiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağanüstü kongreye gerek olmadığını, olağan kongrenin ise 2018 başında gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.

banner846
Siyaset 21.04.2017, 19:17 22.04.2017, 16:10
4084
AK PARTİNİN BAŞINA GEÇECEĞİ TARİH!
banner844

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin 16 Nisanda gerçekleşen anayasa değişikliği halk oylaması sonucunda yüzde 51,4 ile kabul edilmesinin ardından değişikliğin en önemli maddesi olan partili cumhurbaşkanı uygulamasının ne zaman hayata geçeceği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hangi tarihte AK Parti’nin başına geçeceğiyle ilgili tarih netleşmeye başladı.

Erdoğan’ın, hafta başı Külliye’de topladığı Bakanlar Kurulunda, referandum sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmelerde en çok merak edilen soruyla ilgili olağanüstü kongreye gerek olmadığı söyleyerek olağan kongrenin 2018 başında gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.

Vatandaşı İhmal Etmeyin

Bakanlara “Vatandaşı İhmal Etmeyin” mesajı veren Erdoğan, yapılmasını istediklerini şöyle dile getirdi:
“Şimdi icraat zamanı, herkes işine gücüne odaklanmalı. Bütün bakanlar kendi alanları ile ilgili yoğun bir şekilde çalışmaya başlasın, yeni planlar ve projeler üretsin. Hizmet etmek önemli ama hizmet hiçbir zaman tek başına başarı için de yeterli olmaz. İcraata yoğunlaşırken, vatandaşı ihmal etmeyin. İnsan ilişkileri çok önemli. O nedenle tüm bakanlar insan ilişkilerine, diyaloga önem vermeli. Toplumun tüm kesimleri ile ilişkileri geliştirmeli. Tüm toplum kesimlerine hitap edecek icraat içine gireceğiz.”

Yorumlar (13)
heeeeeee 4 yıl önce
Doğrucu....öksür evlat öksür.....
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Unutmayalım türkün türkten başka dostu da kardeşide yok bizim daha dikkatli daha akıllı olmamız şart
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Empati yapıyorum almanlar türkiyede sokağa çıkıp turkiye aleyhinde slogan atıp bize hakarete varan kelimeler kullansaydı valla biz türk halkı olarak o gece onları ülkelerine kovalardık.bi empati yapın
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Evetçi yi hayırcıyı nasıl tesbit edeceklermiş evet verdiğimiz için ülkaden atacaklarmış ne saçma öyle bişi olsa bile durumu bu hale getirenler biďi düşünmüştür.vatandaşını yem edecek hali yok ya
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Devleti yönetenler mahalle kavgası yapmamalıydı.iki oy fazladan almak için vatandaşını düşünmeden bağırıp çaģarırsan sonuç bu olur.kendimizi onların yerine koyalım.angela merkel çıkıp turkiyeye ermeni katilleri dese biz napardık
Diyelimki 4 yıl önce
Seçim sonucu geçen haziranda olduğu gibi, Akp muhalefete düşerse Başkan öğlene kadar muhalefet partisi genel başkanı, öğleden sonra devlet başkanı mı olacak?
adamın teki 4 yıl önce
Referandumdan sürpriz bir karar çıkmazsa ysk tarafından, senin dediğin ancak 2019'a kadar geçerli olur eğer bir erken seçim olursa. 2019'dan sonra başbakan yok, dolayısıyla devlet başkanı muhalefet başkanı olamaz, direkt iktidar olur.
Şimdiiii 4 yıl önce
Belediye başkanımız yeni akrabalar alacak belediyeye insan ilşkileri vtandaş önemli :))
Emekli 4 yıl önce
Erken seçim yolda.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın