banner851

banner614

AK PARTİ’NİN KAFASI KARIŞIK!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ümit Yılmaz, Türkiye’de anayasal durumu ile fiili durumun çeliştiğini dile getirerek iktidarın Başkanlık Sistemi konusunda kafasının karışık olduğunu belirtti. İktidarın kafasındaki sistemin ülkeye göre olmadığını kaydeden Yılmaz, AK Parti’nin Cumhurbaşkanından sonrasını göremediğini söyledi. Yılmaz, Düzce’nin ise yatırım çöplüğü bir il olduğunu ancak Bakan Özlü ile değişim yaşadığını aktardı.

banner619
Siyaset 05.11.2016, 12:59 06.11.2016, 18:27
2572
AK PARTİ’NİN KAFASI KARIŞIK!
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ümit Yılmaz, MANŞET programında Gazeteci Erol Tayhan’ın sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz önemli açıklamalar yaptı.

MHP tavrı en net partidir
MHP’nin duruşunda değişikliğin hiçbir zaman olmadığını söyleyen MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, MHP’nin tavrı en net parti olduğunu vurgulayarak, Türkiye’de anayasal durumu ile fiili durumun çeliştiği tespitinde bulundu.

Erdoğan’dan sonrasını göremiyorlar
İktidarın Başkanlık Sistemi çalışmalarında kafasının karışık olduğunu savunan Yılmaz, meclise gelen bir taslak bile olmadığını kaydederek şunları söyledi: “Önünüze bir taslak gelir. Açar bakarsınız, ‘Şurasını beğendim, burasını müzakere edelim.’ dersiniz. Kafası karışık olan burada iktidar. Ne yapacağını bilemiyor. Kafalarında kişiye göre bir sistem var. İktidarın kafasındaki sistem ülkeye göre bir sistem değil. Kendi aralarında bir sıkıntısı var. Erdoğan’dan sonrasını göremiyorlar. Onlar için Recep Tayyip Erdoğan’dan sonrası yok. Kafalarında bir şey yok.”

Düzce, yatırım çöplüğüydü
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, göreve gelinceye dek Düzce’nin ‘yatırım çöplüğü’ olduğu değerlendirmesinde bulunan Yılmaz, şöyle konuştu: “Bakanın göreve başlamasıyla beraber bir takım yatırımlara hız verildiğini bizde gözlemliyoruz. Ama yetmiyor. Çünkü çok gerideyiz. Deprem olalı 17 yıl olmuş hastanemizi yeni açmışız ve hastane ihtiyacı karşılayamıyor. Yapılan yatırım doğru planlanmadı.”

Kültür merkezi, bir salonu açılmış bir merkez
Çok tartışılan Kültür Merkeziyle açıklamada bulunan Yılmaz, “Bir salonu açılmış kültür merkezi ile sorunlu terminal başarı sayılmaz. Kültür merkezi 20 senedir tamamlanamadı. Sayın Bakanın gelmesiyle sadece bir salonu açılmış bir merkez. Koskoca 17 yıllık bir ilde daha yeni kültür merkezinin bir salonunu bitirebiliyorsunuz. Bunu başarı olarak sunamazsınız. Yıllardır vatandaş olarak hep söylüyoruz. Terminal, Terminal ama onu da yarım yamalak bitirdiniz. Sorunlar çığ gibi. Bağlantı yollarını yapamadınız. Otoban girişini tamamlayamadınız.” dedi.

Yığılca’da akıllara durgunluk verecek şeyler oluyor
Yığılca’nın hizmetten yana en mahrum ilçe olduğunu aktaran Yılmaz, yapımı devam eden çimento fabrikasına ilişkin düşüncelerini dile getirdi. “En uzakta kalmış yolu yapılmaya başlanmış ama tamamlanmamış. Tabiat harikası bir yer ama bir müddet sonra tabiat faciası bir yere dönüşebilir. Üniversitenin başarılı çalışması vardı. ‘Masum arılar’ diyorlardı. Arı çalışmasını orada yürütüyorlardı. Çimento fabrikası olduğu zaman çalışmaları orada yürütebilecekler mi? Yığılca’ya ne kadar istihdam geliri olacak. Kaç kişi çalıştıracaklar. Bin kişi mi 500 kişi mi bin 500 kişi mi? 100 kişi çalıştıracaklarsa çok gerek yok. Ne rant getirisi olacak, hiçbir şey. Ne götürecek? Çok şey, tabiatı zehirleyecek. Arı ırkını öldürecek. İSKİ’nin burada bir kümes yaparken dahi başınıza dikildiği zaman o su havzasına nasıl müsaade ediyor. Sayın bakanın bile İSKİ ile görüşüp aşamadığı bir takım engel çıkarttığı şeyleri oradaki çimento fabrikası nasıl aşıyor? Akıllara durgunluk verecek şeyler oluyor.” diye konuştu.

Parti içindeki bir takım aksiyonlarını MHP’ye yüklemeye çalışmasınlar
İl Genel Meclisi’nde durumun vahim olduğunu vurgulayan Yılmaz, İGM’de durum vahim. MHP’li arkadaşlarımız iki elini değil ayaklarını da kaldırsalar yine olmuyor. İGM’deki arkadaşlarımızın çabalarını biliyorum. Özellikle kaynak kullanımı konusunda çok duyarlılar, gerekli şeyleri yapmaya çalışıyorlar. İGM sekreterini bizimkiler getirmedi. Oraya getiren irade belli. Şimdiye kadar neden göz yummuşlar? Şimdi parti içindeki bir takım aksiyonlarını MHP’ye yüklemeye çalışmasınlar. Orada olanları biliyoruz.” İfadelerini kullandı.
Yorumlar (9)
Adam 5 yıl önce
Ümit bey yatırım hakkında doğru demiş burası yatırımda çöplük gibi davranılan bir şehir ve bundan sonra eski mhp il başkanları gibi olamamanız gerektiğini düşünüyorum.Daha çok bu sevdalısı olduğumuz şehir için ter döktüğünüzü görmek istiyoruz
düzceli 5 yıl önce
chp o kadar mhp hakkında uygunsuz,küçümseyici sözler ediyorlar sizin gıkınız çıkmıyor sayın başkan nasıl siyaset yapıyosunuz öyle acaba zekeriya beyle aranızda gerginlik olmasın diye mi çekiniyorsunuz dürüst olun lütfen
ADAM 5 yıl önce
bu başkanın dediği doğru ak partili idareciler reis sonrasını hiç hesap edebiliyorlar mı veya reisin dediğinin yanlış olduğunu bilseler dahi söyleyebiliyorlar mı ? nerde öyle yürekli adam. MHP gelince çok sıkıntılı bir süreç yaşadılar ama Türkiye ne kadar hayati bir görev yaptılar 15 temmuz sonrası hepsine teker teker şükranlarımı sunarım
Âhmet 5 yıl önce
Kamuda bir burokratin kalmamis. Bir tane ulkucu okul mudurun yok. Lehine cikmis mahkeme kararlari uygulanmiyor. Aldiginiz oylari damperle bir seferde sarayin bahcesine doktu sayin bahceli. Eeeee
nsm 5 yıl önce
anayasal durum fiili durumlea celisirse ne yapilir? anayasayi cigneyen yüce divana cikarilir ve hesap sorulur. pekiiii. sizin hala, anlasilamayacak sekilde pesinden kostugunuz bahceli ne diyor? "..fiili duruma hukuki bir ortam yaratilmali" yahu bu cümle, o makama gelen herkesin kanun tanimazlik özgürlügü anlamina gelmiyor mu? ben , ben de bu hukuku tanimiyorum kardesim, kanunu bana uydurun dersem ne olur? artik defedin bu partinin basindan o zati.
galip 5 yıl önce
Mhp mi kaldi
halim 5 yıl önce
Aman saltanatiniz bitmesin yazik
vay 5 yıl önce
Secimde halk size cevap verdi 80 vekil sonra 39 bu kez baraj alti kalacaksinniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın