banner851

banner614

AK VE KARA ORTAYA ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 günlük planda yer alan projeleri 81 ilden Külliye’ye gönderilecek raporlarla anlık takip edecek.

banner619
Siyaset 23.08.2018, 10:24 23.08.2018, 18:39
2209

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 günlük eylem planı için hareket geçti. Erdoğan, Hükümetin icraatlarını an be an takip etmek için Külliye'de "Takip ve İzleme" sistemi kuruyor. Erdoğan, Kasım ayının başına kadar faaliyete geçmesi planlanan sistemle 81 ilde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek hizmet ve yatırımları sürekli kontrol edecek, aksama olması halinde anında müdahale edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 100 günlük eylem planında hayata geçirilecek 400 proje yer almıştı. Bunun yanı sıra bakanlıklar önümüzdeki döneme ilişkin kapsamlı bir çalışma yapacak. Stratejik planlar hazırlanacak ve uygulamaya konulacak.

Aynı zamanda yeni sisteme geçiş ile ilgili düzenlemelerin hızla yapılması gerekecek. Kabine'nin projelerinin verilen tarih ve belirtilen şekilde hayata geçirilip geçirilmediğini takibi konusunda da yeni bir mekanizma oluşturulacak.

Bunun için 81 ilde takip ve izleme merkezi kurulacak. İller bazında verilen sözlerin, hayata geçirilecek projelerin durumları buraya yüklenecek. Bir düğmeye basıldığında içme suyu projesinden yollara, doğalgazdan okul binasına kadar tüm yatırımların nasıl ilerlediği, takvime uyulup uyulmadığı bilgisine ulaşılabilecek.

81 ilin raporları düzenli olarak Külliye'ye ulaştırılacak. Bu veriler ise yeni kurulan ofisler ve kurullar aracılığıyla Erdoğan'a iletilecek. Erdoğan, yerine getirilmeyen, geciken projelere anında müdahale edebilecek. Özellikle Düzce’nin yollar konusunda takip ve izleme merkezine takılması bekleniyor.

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (12)
Köyün fındıksızı 3 yıl önce
O takibi teşkilat üyelerine yapın fanusta yaşıyorlar halkın arasına karışmıyor lar para bol hepsinde kalın araba cepler dolu reise devam AKP bitti teşkilat dan aynı kişileri ayıklanması gerekiyor işi bozulan teşkilata yapışıyor zengin oluyor
Gxx 3 yıl önce
Konuşuruz konuşuruz oy Zaman'ı gelince atarız yine aynı yere otur hiçkimse ağlamasın
Zanaatkar ve Esnaf Düzcel 3 yıl önce
Vekile 20000tl bayram harçlığı, fındıkçı avucunu yalar, Düzce bin kaderi, Allah yardımcı olsun.Hikmet Keskin Kim, randevu alamıyoruz, ama gazetelerde göstermelik yazık. Derhal alın. En iyi takip sistemi Keskin sır, kredi takip eder.
Çilekeş 3 yıl önce
Neyi takip edecek malı alan götürdü.eğer rte belediyelerdeki dönen dolapları görse bunları bir dakika tutmaz makamda.yazı işleri müdürünün yönettiği belediyeler var adam başkan kim diyor ben ne dersem o diyor.hayırlı bayramlar.
Fagbi 3 yıl önce
Sayincumhurbaskanim sizden istediklerimiz bunlardi insAllah bundan sonra duzcede kapili kapilar ardindan isler cevrilmez
Fındıkçı 3 yıl önce
Fındık fiyatlarınıda takip etsinler
düzceli 3 yıl önce
Bu kadar çok oy alıp yatırım yapılmayan başka yer var mı acaba ? Düzce'nin kaderi denemez herhalde buna. "Hiçbirşey yapılmasa da oy veriyorlar nede olsa" zihniyeti Mart seçimlerinde belli olacak.
Yavuz0881 3 yıl önce
Yalana devam doyduk ulan 100 gunluk projemeymiş burası türkiye sen nerde yaşıyorsun acaba rte doların 6 tl olmasina sevinir olduk sen ne anlatıyorsun yalan makinası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın