banner851

banner614

AKÇAKOCA'DA KONGRE HEYECANI

Düzce'nin güzide ilçelerinden olan ve 2014 Mahalli İdareler Seçimleri'nden önce CHP'nin belediye başkanlığı koltuğunu doldurduğu Akçakoca'da seçim heyecanı yaşandı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşe'in katılımıyla gerçekleşen kongrede 3 liste oylandı. Yapılan oylama sonucunda ipi göğüsleyen isim Ömer Başar oldu.

banner619
Siyaset 09.12.2017, 15:36 09.12.2017, 18:34
1712

Düzce siyaseti açısından önemli bir ilçe konumunda olan Akçakoca'da 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde beklediği sonucu alamayarak belediyeyi AK Parti'ye kaptıran CHP işi bu kez sıkı tutuyor. Kongre sürecine devam eden Cumhuriyet Halk Partisi'nde Akçakoca İlçe Kongresi  3 listeyle gerçekleşti.Akçakoca Öğretmenevi Konferans Salonunda devam eden ilçe kongresine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 24. dönem Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın da katıldı. Büyükerşen ve Günaydın, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ve beraberindeki heyet tarafından coşkuyla karşılandı.Akçakoca’nın farklı siyasi partilerinden başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile STK temsilcileri de ilçe kongresinde yerlerini aldı. AK Parti İlçe başkanı Dergah Akça, MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Zorlu'yla Akçakoca'nın eski belediye başkanı  Fikret Albayrak, ve MHP’nin belediye başkan adayı Okan Yanmaz da kongreye katılan siyasiler arasındaydı. Ayrıca MHP’den istifa eden ve İyi partinin kurucu ilçe başkanı olması beklenen Tacettin Akman da kongrede hazır bulundu.Turan Güler, Zekeriya Yanmaz ve Ömer Başar, Akçakoca İlçe Başkanlığına aday isimler olarak katılımcılara hitap etti.3 ayrı listeyle gidilen kongrede 115 delegenin kullandığı oylar sonucu 3 aday arasından seçilen isim Ömer Başar oldu. Başar'ın yönetim kurulunda ise şu isimler yer alıyor: Fehmi Alp, Ferihan Ayıntap, Nafiye Çetin, Fehmi Çolak, Nazmiye Eskici, Melike Gülez, Ersin Gümüş, Birol Kaya, Orhan Hülya, Osman Sinan Postoğlu, Mustafa Cem Yaman.

Haber: G. TEMEL
 

Yorumlar (7)
Akçakoca CHP 4 yıl önce
Yine hayallerimiz başka bahara kaldı. Bu anlayış ve bu kadro ile yine sevinmek haram bize.
Ah CHP Akçakoca ah.. 4 yıl önce
Yok arkadaş yok. bizim seçim kazanma gibi bir derdimiz kaygımız telaşımız yok. Sanırsın tüm seçimleri kazandık, 2019 banko, belediye kesin bizde. Bu ne ya, bu nasıl bir liste, nasıl bir kucaklaşma, nasıl bir paylaşma, nasıl bir kadro..
CAN . D 4 yıl önce
CHP TÜRKIYEMIZIN EL FIRENI 70 SENEDE ONLARIN TEK BI DIKILI AGACI YOK SÖYLEYIN BANA DÜZCE AKCAKOCA YOLUNU KIM YAPDI CHP DE BAKDI CHP YOL YAPIMINA KARSI ADAMLAR HERSEYE KARSI SADE OMU HEP SIKAYET SIKAYET EDERLER ÜLKEMIZI HIZMET SIFIR
Düzce_81 4 yıl önce
Büyükerşen gibi bir belediye başkanımız olsa keşke.
Ayazlılı chp liler. 4 yıl önce
Bu seçimlerde bu kadro ile patates olur çıkarız işte. Şöyle bir herkesi kucaklayan liste çıkaramadılar ya. Hep kavga hep kavga. Kahin olmaya gerek yok arkadaş. Bu anlayış ile yine topu dikeriz biz.
Tarafsız Sosyal Demokratl 4 yıl önce
Bakınız üç isme de saygı duyuyoruz ama, bu ekip ve bu dağınıklık ile CHP değil seçimi kazanmak, eski oy oranını korursa başarılı sayılması gerekir. Bir muhalefet partisinin içinde bu kadar çok gruplaşma, hizip, kavga olur mu ya. Yazık çok.
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Ne kadar güzel kardeşce kongre bütün siyasi temsilciler katılmış