banner851

banner955

AKÇAKOCA İLÇE KONGRESİ TARİHİ BELLİ OLDU

Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ile ilgili parti içi huzursuzlukların genel merkeze kadar yansıması üzerine geçtiğimiz aylarda Akçakoca’da ilçe kongresine gitme kararı alan Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanlığı, kongre tarihini 17 Temmuz 2022 olarak açıkladı.

Siyaset 22.06.2022, 11:45 22.06.2022, 16:40
485

Akçakoca’da uzun süredir CHP’lilerin yapılması istediği ilçe kongresi için tarih belli oldu.

Bilindiği üzere CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz kadına şiddet uyguladığı gerekçesiyle bazı partiler tarafından şikayet edilmiş, CHP Düzce İl Başkanlığı da kendisiyle ilgili disiplin soruşturması başlatmıştı.

Disiplin soruşturması sonucunda Abanoz’la ilgili ihtar cezasını yeterli bulmayan bazı CHP delegeleri ise ilçe başkanlık seçimlerinin yeniden yapılabilmesi için notere giderek istifalarını vermişti.

Delegelerin yarısından fazlasının verdiği imzalı dilekçeler sonucu ilçe seçimlerinin yenilenmesinin önü açılınca süreci aylardır askıda tutan Semih Cemşit yönetimi, kongre kararı almak zorunda kalmıştı.

21 Haziran Salı günü il yönetim kurulu toplantısında Abanoz ve arkadaşlarının içinde yer aldığı ilçe yönetiminin feshedilmeden kongreye kadar görevlerini yürütmesi kararı alındı.

Yeni ilçe kongresi için ise 17 Temmuz 2022 tarihi belirlendi.

Alınan bu karar sonrasında, yeniden bir ilçe yönetimi belirleme sürecine girilmiş olunurken, 17 Temmuz’daki kongrede aday bolluğu yaşanabileceği öngörülüyor.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız